x-kom hosting

Jak zmienic rozdzielczość w Samsungu 226BW?

Syrop
utworzono
utworzono

Qrde czemu mam tylko rozdzielczości zwykłe w proporcjach 4:3 i tylko jedną rozdzielczość w nowych proporcjach : 1680:1050 ?

Chciałbym mieć możliwość wybierania mniejszych rozdzielczości ale w nowych proporcjach !!

-------------------------------------

Jaki wybrać monitor do mojego sprzętu co by gierki ładnie wyglądały nie koniecznie na max rozdzielczości np COD4 :P

Mój komp to :

Procek: Intel® Core2 CPU 6320 @ 1.86GHz

Płyta: Gigabyte Model 946GM-DS2

Grafa: Gigabyte NVIDIA GeForce 7600 GT

Pamięć 2x 1.00 GB 667.0 MHz

w 3d marku mam 1395-1405 pkt

Mam na oku moniotorek taki ładny :D

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...oducts_id/50774

czyli SAMSUNG SyncMaster 22-- 223BW

oraz iiyama Prolite E2201W-B1, 2ms, czarny, DVI

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...oducts_id/55387

Mam też na oku fajnie wyglądający monitorek

Acer P221Wd, 22-- wide, 5ms, DVI (HDCP), no glare ale nie wiem jak z jakością itp tych produktów

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...oducts_id/65520

Wszystkie te monitorki mają zalecaną rozdzielczość obrazu:1680 x 1050 pikseli

Czy mój kompek śmiało podoła takim wymaganiom w gierkach jak chociażby COD4 bo tak to grałem dotychczas w 1024x768.

Który monitor zniesie najlepiej zmniejszenie rozdzielczości bez widocznej utraty jakości obrazu?

Co powiecie o powyższych monitorach ?

Może macie lepsze propozycje ?

Czekam na Wasze rady i opinie

vaxtor
komentarz
komentarz

ja bym wybrał z tych opcji raczej iiyama a co do grania na 1680 x 1050 to może braknąć trochę karty graficznej..

Lipton
komentarz
komentarz

Samsung i Iiyama najlepsze z tych pozycji. Ja wzialbym Samsunga

cooperS
komentarz
komentarz

Nie bierz samsunga. Nie rzucaj sie odrazu na wysoki kontrast w monitorach do 1000zł. Kazdy wie ze samsung robi wszystko od mp3 do telewizorow LCD. Telewizory LCD ma najlepsze ale moniotry nie. Ten smasung co wybrales ma kontrast 3000:1 i jest to kontrast dynamiczny podzielny przez 5 CO daje wynik 600 kontrast reczywisty.

Najlepsze marki to LG [lecz juz sie wymiguja od martwych pixeli jak masz powyzej 3 to nie uznaja]

Asus

NEC

W kazdym sklepie beda polecac ci inny szjas, a juz niedaj boze jak mojdziesz do jakiegos Tesco czy media xxxxx.

Mysle takze ze towja grafika ucuagnie kazdy monitor lecz nie wiemy w jakie gry chcesz grac.

Jak chcesza miec monitor 22'', grafike 7600 gt i grac w gothica 3 na 1600x xxxx to zapomnij.

Teraz opytymalny wybor to 19 panorama albo 20.

Pozdro Tam'

Lipton
komentarz
komentarz

coopers-duza czesc osob ma Samsungi i nie narzeka. Kazdy powie ze obok LG najlepsza firma to Samsung.

Asus jest na dalszym planie

cooperS
komentarz
komentarz

Rozumiem ciebie i twoje zaniepokojenie [pewnie posiadasz samsunga ;f], ale chcialem tylko pomoc.

Jezeli odebraliscie to ze Samsung to szajs albo inny hlam to nie. to sa dobre moniotry lecz nie wszystkie dopracowane. A kontrast w monitorze 3000:1 podany jest jako dynamiczny.

Zreszta on się pytał, a ja mu odpowiedzialem i wyrazilem swoja opinie. :):)

Syrop
komentarz
komentarz

Qrde czemu mam tylko rozdzielczości zwykłe w proporcjach 4:3 i tylko jedną rozdzielczość w nowych proporcjach : 1680:1050 ?

Chciałbym mieć możliwość wybierania mniejszych rozdzielczości ale w nowych proporcjach !!

cooperS
komentarz
komentarz

Mozliwe ze ten monitor nie obsluguje inncyh proporcji.

Dziwi mnie tez twoj wynik w 3Dmark na tym kompie :P

Tomek
komentarz
komentarz

Możesz ustawić mniejszą rozdzielczość niż 1680*1050 tylko pamiętaj monitory LCD mają idealny obraz tylko w natywnej rozdzielczości. W grach jeżeli ustawisz mniejszą rozdzielczość obraz i tak będzie miał dobrą jakość.

Sam posiadam Samsunga 223BW i nie musze powiedzieć, że monitor oferuje bardzo dobry obraz jedynie słabe kąty przeszkadzają jak to w matrycach TN.

Mało masz tych punktów w 3DMark-u jakim sprawdzałeś.

Posiadasz za słabą kartę na ten procesor i trochę malo RAM do nowych gier jest za mało wydajna.

Syrop
komentarz
komentarz

a jaki powinien być wynik w 3dMarku ? tak sie o jedno zero pomyliłem :P

Chodzi o to że mam rozdzielczości do wyboru takie:

800x600

1024x768

1152x864

1280x960

1280x1024

I jedna panoramiczna

1680x1050 !!

A gdzie reszta ? Gdzie są rozdzielczość panoramiczne mniejsze niż 1680x1050 !! do jasnej cholery !! !! !!

A co do kompa to wogóle powiem tak !!

Kupiłem go i

nie mogłem zainstalować ani karty sieicowej ani karty muzycznej które są zintegrowane :|

W starym kompie też takie miałem i nie było problemów.

Oddałem do serwisu i co i musiałem płacić, stwierdzili że jest wszystko ok.

Przeleciałem kompa 3dmarkiem 03 i wybiło 14310

Potem instalnąłęm 2 gierki grałem ale potem coś nie teges

Testuje kompa a tu8064 !! !! POŁOWA !!

gasze kompa to tamto i nie więcej niz 9000pkt

Wqrzony kompa do serwisu.

Zabrali kompa potem gościu mówi, że podpiął swój dysk i u niego bezproblemu miał pona 14 000 pkt i to moja wina bo system zasyfiłem (czym dwoma grami ?)

Przyszedłem do domu, cofnąłem system (instalować sie boje ze znowu musa sie nie wgra i sieciowka) robie 3d marka i co ponad 14 000

zainstalowalem te gry co wczesniej i co i nadal ponad 14 000 !! Wiec cos wtedy walnelo a oni cos pokrecili.

Teraz mam system napchany programami do projektowania w roznych jezykach, do grafiki tez, do tego gierki i inne bajerki i co

i 3d Mark nie schodzi ponizej 13900, raz potem miałem 13869 pkt

Więc co wtedy było ?!?!

Aaa i mam taki myk czasami że włączam kompa i nie ma internetu. Zrobie restart i jest internet !! !! !!

Poniżej parametry kompa sciagniete z 3d MArka

komp1ip9.th.jpg

komp2hu9.th.jpg

komp3ck1.th.jpg

komp4mu8.th.jpg

Tomek
komentarz
komentarz

3Dmark ustawiasz defaultowe ustawienia tzn nic nie zmieniaj po zainstalowaniu.

1280x960 rozdzielczość panoramiczna powinna być jeszcze 1600x900 innych rozdzielczości nie będziesz miał na standardowych sterownikach.

Na windowsie ustaw natywną rozdzielczość monitora a w grach jak nie chodzi w 1680x1050 to zmniejsz np. ma 1280x960 obraz będzie troche nie naturalny ale nic więcej nie zrobisz.

Napisz jakiego masz 3DMarka tzn 2001, 2003, 2005 czy 2006

Syrop
komentarz
komentarz

3D Mark 03 czyli 2003 pewnie.abramuz a skad wziąć inne stery do monitora/karty co by mieć inne rozdzielczości ?Zaisntalowałem najnowsze sterowniki ze strony nvidii do karty i do samsunga !CHCIAŁBYM MIEĆ ROZDZIELCZOŚĆ PANORAMICZNĄ NP1152x720

Skąd mam jakie ściągnąć sterowniki do karty graficznej co by mi wyświetlało rozdzielczości1280x720, oraz 1440x900 bo takie rozdzielczości obsługuje ten monitor.Ściągnąłem sterowniki ze strony nvidii i nie pomogło. Przecież nie mam jakiejś starej karty więc musi sie dać coś zrobić !!

cooperS
komentarz
komentarz

MAsz polaczone analogowo [niebieskie koncowki] czy cyfrowo [biale koncowki] komputer<>monitor ??

Syrop
komentarz
komentarz

Podłączyłem cyfrowo, tymi kablami z białymi końcówkami.

cooperS
komentarz
komentarz
Podłączyłem cyfrowo, tymi kablami z białymi końcówkami.

Sprobuj polaczyc tymi niebieskimi, kazdy mowi ze cyfrowe jest lepsze, ale zobacz czy tak samo dzieje sie na Analogu [niebieskie]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.