x-kom hosting

Dylemat w wyborze monitoru...

Argon
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem w wyborze monitora. BenQ jest tańszy od LG o ok. 100 zł. Nie znam się za bardzo na monitorach, dlatego prosze o pomoc w wyborze tego odpowiedniego :) Zalezy mi glównie na bardzo dobrej jakości ekranu podczas grania :]

LG L1900J-BF

12nz7.jpg

technologia wykonania: TN

rozdzielczość nominalna: 1280 x 1024 piksele

kontrast: 3000:1

jasność: 300 cd/m²

maks. częst. odchylania pionowego: 75 Hz

maks. częst. odchylania poziomego: 83 kHz

wielkość plamki: 0,294 mm

czas reakcji plamki: 2 ms

kąt widzenia pion: 170 °

kąt widzenia poziom: 170 °

ilość wyświetlanych kolorów: 16,7 mln

analogowe złącze D-Sub 15-pin: tak

cyfrowe złącze DVI: tak

spełniane normy jakościowe: ISO 13406-2, Energy Star

dodatkowe informacje: AutoMirror, F-Engine, bardzo cienka ramka

BenQ FP93GP

sbiv2.jpg

technologia wykonania: MVA

rozdzielczość nominalna: 1280 x 1024 piksele

obszar aktywny: 376 x 301 mm

kontrast: 1300:1

jasność: 300 cd/m²

maks. częst. odchylania pionowego: 76 Hz

maks. częst. odchylania poziomego: 83 kHz

wielkość plamki: 0,294 mm

czas reakcji plamki: 8 ms

kąt widzenia pion: 178 °

kąt widzenia poziom: 178 °

ilość wyświetlanych kolorów: 16,7 mln

analogowe złącze D-Sub 15-pin: tak

cyfrowe złącze DVI: tak

spełniane normy jakościowe: TCO 2003, ISO 13406-2

dodatkowe informacje: i-Key, Kensington Lock

falcon1984
komentarz
komentarz

Obydwa monitory są dobre, podobne parametry za wyjątkiem kontrastu. No i matryca inna. Ja mam tego BenQ i jest naprawdę dobry, a tego LG nie widziałem na żywo więc trudno mi coś poradzić. Ale też powinien być bardzo dobry.

sitol
komentarz
komentarz

LG :) POLECAM!!

Argon
komentarz
komentarz

A technologia wykonania to która lepsza? ;p TN czy MVA? Nie bardzo sie znam ;p

I o co chodzi z tym czasem reakcji plamki? :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Na czas reakcji to nie zwracaj uwagi. I tak ludzkie oko tego nie dostrzeże, do gier obydwa się nadają i nie będą smużyć.

MVA matryca jest lepsza :)

Koko7
komentarz
komentarz
Na czas reakcji to nie zwracaj uwagi. I tak ludzkie oko tego nie dostrzeże, do gier obydwa się nadają i nie będą smużyć.

MVA matryca jest lepsza :)

Jak to? To czas reakcji nie jest głównym czynnikiem wpływającym na smużenie? Mam 17" LCD z 5ms i mi bardzo ten monitor nie pasuje do gier. Rozważam nawet zmiane na 19"CRT.

swiersciuch
komentarz
komentarz

LG niezawodny :)Sam mam i jest super

karV
komentarz
komentarz

sam posiadam tego LG (prawie, bo sie różni podkładką) od dłuższego czasu (prawie 2 lata to już będą) i jestem z niego zadowolony

mogę śmiało polecić, chociaż jego wadą jest to, że do wszelkich zmian ustawień niezbędne jest zainstalowanie sterowników... chociaż w defaultowych ustawieniach i tak ładnie świeci

tego benq nie widziałem na oczy

wydaje mi się, że to 100 złotych różnicy to dla zwykłego użytkownika będzie skutkowało tylko różnicą w wyglądzie zewnętrznym (bo te LG robią wrażenie ;]) i ewentualnie rodzajem gwarancji

falcon1984
komentarz
komentarz

Mi na tym BenQ nic nie smuży a ma czas reakcji 8ms :)

To chyba też od matrycy zależy czy jest smużenie czy nie i innych reż czynników.

Skoro inny użytkownik ma tego LG i poleca + dosyć dobry wygląda to można też jego brać bo wygląda naprawdę nieźle. Parametry nieco lepsze niż BenQ i bajerancki wygląd. A jak chcesz te 100zł zaoszczędzić to BenQ też bardzo dobry i matryca MVA też robi swoje :)

Argon
komentarz
komentarz

Dzieki za rady :) Jeszcze przemysle czy warto dopłacić te 100 zł. =] Dzieki jeszcze raz :>

bagish
komentarz
komentarz

Mówię ci bierz Benq !

karV
komentarz
komentarz

tak jak mówiłem, to 100zł różnicy to jest dopłata za wygląd

sam posiadam takiego:

http://www.ceneo.pl/279465 który działa bardzo dobrze i ma fajne, bajeranckie dotykowe guziczki ;]

i jeszcze nie jestem pewien, ale czy benq daje gwarancję na spalone pixele?? bo jeżeli nie, to wydaje mi się, że warto dopłacić, bo takie kropki potrafią denerwować

btw

mogę jeszcze polecić

http://www.ceneo.pl/288553

tez coś takiego mam w domu i szczerze powiedziawszy różnica w obrazie jest nie wielka, wręcz nie zauważalna, przynajmniej przy oglądaniu filmów, nie wiem jak będzie w wypadku gier, ponieważ 2gi komputer jest nieco za słaby na nie...

także możesz śmiało wziąć coś takiego, za dużo mniejsze pieniądze, jeżeli nie zależy ci na futurystycznym wyglądzie :D

edit: uwaga, ten 2gi nie posiada złącza DVI !!

grubys
komentarz
komentarz

Zdecydowanie LG w tym przypadku ,ma duzo lepszy kontrast a jest to wazne i krotszy czas reakcji plamki LG LG LG LG

pozdro

falcon1984
komentarz
komentarz

Ale m za to matryce trochę gorszą... :)

Argon
komentarz
komentarz

Dzieki za pomoc :] Wybiore chyba tego LG L1900J-BF :)

cooperS
komentarz
komentarz

Bierz Benqu. Lepsza matryca, szybszy czas reakcji, wlasciwy kontrast 1300:1 a nie tak jak podaje LG dynamiczny.

atari
komentarz
komentarz

tez mam tego benq i moge w 100% polecic. Gra sie na nim bardzo dbrze i do teraz nie wiem jak wyglada smuzenie:)

falcon1984
komentarz
komentarz
tez mam tego benq i moge w 100% polecic. Gra sie na nim bardzo dbrze i do teraz nie wiem jak wyglada smuzenie:)

Dokładnie, monitor kozacki, idealny do gier, nic nie smuży, kolorki jak marzenie.

Polecam BenQ :)

adas_milik
komentarz
komentarz

i co kupiles? mozesz sie podzielic znami?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.