x-kom hosting

[Rozwiązany] Pytanie o partycję..

M4tth3w
utworzono
utworzono

Mam małe pytanko, jaki musi być system plików na danej partycji dla Linuxa Suse? :P

I czy jeśli mam dysk podzielony na dwie partycję, to czy formatując jedną partycję sformatuję również drugą? (bo tego bym nie chciał).

Kamix
komentarz
komentarz
Mam małe pytanko, jaki musi być system plików na danej partycji dla Linuxa Suse? tongue.gif

Jak dla każdego, najlepiej ext3.

I czy jeśli mam dysk podzielony na dwie partycję, to czy formatując jedną partycję sformatuję również drugą? (bo tego bym nie chciał).

Jak sformatujesz tylko jedną to sformatuje się jedna :P

M4tth3w
komentarz
komentarz

Thx za odpowiedź, ale mam jeszcze jedno pytanko, zrobić na tej partycji format plików ext3, bo chyba z instalatora windy się nie da :jezor:

Zarov
komentarz
komentarz

Partition Magic albo podczas instalacji Linuksa masz menadżera partycji. Jak chcesz być pewien że Windows zostanie tam gdzie jest to polecam użyć Partition Magic.

Zapraszam też na http://jakilinux.org

M4tth3w
komentarz
komentarz

Ok, dzięki ;)

A tak przy okazji słyszałem, że w obsłudze Linuxa Suse praktycznie nie jest potrzebna konsola.. ;) .. to prawda?

Zarov
komentarz
komentarz

Czasami się przyda, ale większość rzeczy można wyklikać tam.

M4tth3w
komentarz
komentarz

A to fajnie :D

Bo oprócz Ubuntu (do którego bardzo się zraziłem) nie miałem innego Linuksa , ale nie pasi mi konsola, a czytałem, że suse wybierają najczęściej osoby zżyte z XP :jezor:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.