x-kom hosting

Problem z bootowaniem z płyty (PXE-E61)

Shuffler
utworzono
utworzono

Siema,

 

Laptop Toshiba EA80-132 (Dysk Samsunga pod IDE jeszcze) Błędy przy bootowaniu: PXE-E61 (Media Test Failure check cable) a potem PXE-M0F (exiting),

Krótko i na temat: próbuje wgrać nowego XPeka, dysk ustawiany był już "jumperem" pod master/slave/cablesel i nadal to samo z tym, że pod cablesel system w ogóle nie widzi dysku i nie da się wejść do BIOSa (F2) ani do Bootable devices (F12). W BIOSIE istenią cztery bootable devices: CD/DVD , HDD, FDD, LAN  (w takiej kolejności je ustwiłem). Próbówałem, wyłączać FDD i LAN i nawet HDD i nic, nie chce wejść boot z płyty. Nie ma możliwości instalacji z USB, płyte powinien czytać bez problemu ponieważ ma CD-R, z resztą jak wejde w stary aktualnie zianstalowany Windows to płyte z Windowsem bez problemu widzi. Nie mam już pojęcia co to jeszcze może być, BIOS jest mega biedny... 0 opcji ustawień czegokolwiek. Jeśli potrzba zrobie kilka fotek, piszcie tylko czego potrzbujecie... Każdy pomysł na wagę złota! :)) Dzięki!

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

te komunikaty PXE to oznaczają że laptop próbuje nieudanie zastartować z sieci czy tam co, bo nie znalazł  napędu CD

tak że  nimi akurat to nie ma się co przejmować

 

tylko tym że nie znalazł nic innego, jak i zauważono.

 

Panowie policzmy głosy czyli fakty:

 

1. Dysk - działa na nim windows, czyli jest sprawny prawdopodobnie

2. Nie chce startować z płyty - może spróbuj innej płyty z systemem /niekoniecznie windows, może jakiś linux ???

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Dysk ma być na master albo device0.

 

Wystartuj tą płytę z innego komputera i zobacz czy jest bootowalna.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.