x-kom hosting

Podkrecanie procesora?

Dragaoo
utworzono
utworzono

witam

mam pytanie od czego zaczac przy podkrecaniu procesora? czy najpierw podkrecac sam HTT czy moze zmniejszyc HT??

a moze cos z napieciem kombinowac?

dane procesora to:

DualCore AMD Athlon 64 X2, 2200 MHz (11 x 200) 4200+

Nazwa kodowa Brisbane

Seria BH-G2

częstotliwość taktowania 2200 MHz

Min. / Maks. mnożnik procesora 4x / 11x

Engineering Sample Nie

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB per core (Parity)

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB per core (ECC)

Pamięć podręczna L2 512 KB per core (On-Die, ECC, Full-Speed)

a jesli chce zmniejszyc HT to ile na poczatek? bo oryginalnie jest 11x...na ile najlepiej dac?

pozdrawiam gorąco!

mat159
komentarz
komentarz

11x to raczej mnoznik procesora, i jego zostaw jak jest. Natomiast zmniejsz HT na 3x (teraz masz pewnie 4 lub 5x) i potem powoli zwiekszaj HTT. Nie zapomnij o pamieciach, zmniejsz tez ich taktowanie.

Dragaoo
komentarz
komentarz
11x to raczej mnoznik procesora, i jego zostaw jak jest. Natomiast zmniejsz HT na 3x (teraz masz pewnie 4 lub 5x) i potem powoli zwiekszaj HTT. Nie zapomnij o pamieciach, zmniejsz tez ich taktowanie.

ok zmniejszam HT i jade z HTT do gory:) a jesli chodzi o pamiec to jak mam 667 to wystarczy zmniejszyc je na te okolo 500mhz nie wiem ile tam dokladnie jest....:)? czy jeszcze nizej?

mat159
komentarz
komentarz

Zmniejsz o tyle, o ile masz najmniejszy krok w biosie. Jakby nie wyrabialy zawsze mozesz zejsc jeszcze nizej.

Dragaoo
komentarz
komentarz

ok dzieki, powinno cos byc z tego....:)

pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.