x-kom hosting

Problem z GRUB Ubuntu

Especial
utworzono
utworzono

Eh... poddaje się. Po prostu nie mam już siły, po kilkunastu reinstalacjach Windowsa i Linuxa po prostu mi się nie chce. Miałem ambitny plan postawić na jednym dysku Windowsa i Ubuntu, klasycznie, nic wielkiego, choć nigdy tego nie robiłem. Przeszedłem trochę błędów ale sobie poradziłem i zainstalowałem, myślałem, że po sprawie, ale pojawił się kolejny który mnie rozłożył..

 

Z początku wyglądało to tak, że po zainstalowaniu W7 (Najpierw) a potem doinstalowaniu Linuxa, przy próbie włączenia komputera wyświetlał się ciemny ekran jakiś napis którego nie pamiętam i tyle. (Chyba chodziło o to, że komputer nie widział, z czego się uruchomić, pomimo tego, że precyzyjnie mu przez UEFI wskazywałem, z czego ma się uruchomić... Coś zrobiłem (konkretnie to chyba to, że zamiast męczyć się z Debianem, którego wcześniej zainstalować próbowałem, zmieniłem na Ubuntu) i błąd teraz wygląda tak, że nie włącza się Windows tylko sam Ubuntu, zero wyboru. No to robię to co zawsze, Google i szukać problemu, znajduje podobne przypadki, że do gruba trzeba dodać Windowsa i robię tak jak oni, tylko u mnie za każdym razem w konsoli pojawia się wielokrotnie powtarza 'device not found'.

 

Podejrzewałem, że grub jest niezainstalowany, ale wtedy by się Ubuntu nie włączał, kompletnie nie wiem co robić.. Dodam tylko, że jeśli chodzi o Linuxy to jestem nowy i prosiłbym raczej o proste sformułowania.

Especial
komentarz
komentarz

Tego nie widziałem. Dzięki wielkie! Jeszcze jedna próba i jeszcze jedna reinstalacja, ponieważ Windowsa już nie włączę.. Spróbuje jutro i dam znać jak poszło

Especial
komentarz
komentarz

Odpuściłem sobie.. nie mam siły. Stwierdziłem, że poużywam sobie najnowszego Ubuntu LTS, może się przekonam. Jak narazie jestem zdania, że to system dla cierpliwych i o mocnych nerwach. Trochę już ich straciłem. Mam problem z wyborem sterownika własnościowego. Gdy próbuję go wybrać w okienku "Dodatkowe Sterowniki" i klikam zastosuj, automatycznie przełącza mnie na otwartoźródłowy. Google nie pomogło, a ja siły nie mam, nie chce zakładać nowego tematu, pomoże ktoś? Moja karta graficzna to XFX Radeon HD 6870

539
komentarz
komentarz (edytowane)
Podejrzewałem, że grub jest niezainstalowany, ale wtedy by się Ubuntu nie włączał, kompletnie nie wiem co robić.

Kiedyś też męczyłem się z konfiguracją gruba. Z pomocą przyszedł mi dość ciekawy i prosty program.

grub customizer

http://www.ubuntu-pomoc.org/grub-customizer-3-0-szybka-konfiguracja-gruba/

Especial
komentarz
komentarz

Będzie okazja to przetestuje. Narazie nie mam ochoty próbować jeszcze raz. :D Ktoś ma pomysł co do tej karty? Po kliknięciu na sterownik własnościowy i próbie zatwierdzenia w menu "Dodatkowe sterowniki' najzwyczajniej cofa wybór, bez żadnego powiadomienia..

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Pracujesz na koncie z prawami administratora czy użytkownika ?

Especial
komentarz
komentarz

Administratora chyba, gdyż jest to pierwsze i jedyne konto w systemie, ponad to, przy każdej próbie zmiany sterownika podaje hasło administratora. Efekt jest zawsze taki sam, cofnięcie wyboru na domyślny sterownik..

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Spróbuj zalogować się jako użytkownik root i wtedy zobacz.

Especial
komentarz
komentarz

Dalej nic.. Po prostu przestało wyświetlać prośbę o hasło... wybór sterownika własnościowego cofa dalej ;d

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.