x-kom hosting

Komp do "studia muzycznego"

Ketr0n
utworzono
utworzono

Witam serdecznie, jestem tu nowy i na wstępie witam wszystkich użytkowników tego portalu.

Sprowadza mnie tu kwestia techniczna związana z konfiguracją nowego komputera. Potrzebuję wymienić swój stary zasłużony PC

płyta gigabayt GA-945P-s3 z procesorem intel Pentium E2200, (szału nie ma)

W kilku słowach opiszę do jakich celów będzie mi on służył, jako pierwsze stawiam na zabawę "obróbkę" w domowym studio plików muzycznych, wielościeżkowych audio w programach takich jak Cubase z VST , nagrywanie plików wave, itp ! będzie również służył jako zwykły komputer potrzebny w domu do codziennego użytkowania z małym wyjątkiem, nie będzie służył do gier ! więc pytanie z tym związane, czy kupując np płytę ASUS Z97 Pro, grafika będzie wystarczająca do w/w potrzeb. Obudowę oraz dyski zostawiam z poprzedniego, tak więc chcę wymienić płytę, procesor ( stawiam na i5 ale chętnie zapoznam się z innym sugestiami) , pamięć oraz zasilacz ( tu wiem że są o niskim poziomie dB , poniżej 30 dB ....

Za wszystkie sugestie sprzętowe z góry dziękuję .... 

Youki
komentarz
komentarz

grafika będzie wystarczająca do w/w potrzeb

Zintegrowane układy graficzne znajdują się obecnie w procesorze.

 

Obudowę oraz dyski zostawiam z poprzedniego,

Podaj dokładne modele ów podzespołów.

 

Umiesz podkręcać procesor ? 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Rozważ wybór procesora Intel Xeon w twoich zastosowaniach powinien sobie nieco lepiej poradzić.

Ketr0n
komentarz
komentarz

Jeden dysk to ssd plextor 128GB na system, drugi to 1TB WD 64MB sata.. Z obudową doszedłem do wniosku że prawdopodobnie również wymienię, wybór padł na  Zalman R1, z tego co się dowiedziałem jest ona wyciszona..

pommpon
komentarz
komentarz

Proponuje kupić taki procesor http://www.x-kom.pl/p/201146-procesory-core-i5-1150-intel-i5-4690k-3-50ghz-6mb-box.htmldo tego ciche chłodzenie; podkręcić go i masz bardzo wydajny komputer na lata. Zasilacz dobierz sobie jakiś od Bequiet- bardzo ciche zasilacze; karty graficznej zewnętrznej nie potrzebujesz i5 mają zintegrowaną grafikę hd 4600.

Ketr0n
komentarz
komentarz

Obstawiałem na i5 ale nie wiem czy koniecznie będzie podkręcanie go, nie znam się na tym i tą kwestię pozostawię na ewentualność gdy już by zaszła taka potrzeba. 

 

Jaka płyta główna byłaby najbardziej odpowiednia do tego i5 ? oraz jakie kości pamięci ? nie chce kupować na zasadzie "złudnych oszczędności" coś kosztem czegoś ale nie chcę "wyrzucać" pieniędzy w coś co mi się nie przyda... Do komputera będzie wewnętrzna karta dźwiękowa więc temat dźwięku z płyty mnie nie interesuje. Ale chciałbym mieć dla bezpieczeństwa na płycie głównej IN/OUT SPDIF , oraz IN/OUT OPTICAL. (nie jest to koniecznością)

 

Zastanawiałem się również na zakupem drugiego monitora 22" tylko czy jest to konstrukcyjnie możliwe by podpiąć dwa monitory do płyty bez karty graficznej ? czy są takie płyty główne ? Plan B- to: zakup nowego monitora z funkcją TV większego o kilkanaście cali z dużą rozdzielczością tak bym mógł podzielić obraz. Tzn w jednej stronie monitora mieć np program w którym pracuję a w drugiej wszelkiego rodzaju wirtualne instrumenty VST. 

Ketr0n
komentarz
komentarz

Czyżby temat przerósł ? liczyłem na pomoc lecz jak widać brak tu doświadczonych ludzi w temacie prawidłowym doboru konfiguracji i realnym wytłumaczeniu na podstawie charakterystyki poszczególnych parametrów danej części  ...  

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.