x-kom hosting

Problem z instalacją WinXP na komputerze z uszkodzonym Win7

krzysiek0612
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich forumowiczów,

 

jestem tutaj od 3 minut więc proszę o wyrozumiałość. Przeszukiwałem forum ale dokładnie takiego problemu jaki mam z komputerem nie znalazłem. Do rzeczy.

 

Siostra przywiozła do mnie laptop Asus K50IJ w którym był uszkodzony system XP, mianowicie otwierał się, ale poza tym nie reagował na żadne polecenia, ikonki zaznaczały się ale ani foldery ani programy się nie otwierały. Dodam też, że w komputerze jest uszkodzony napęd DVD, więc instalacja nowego oprogramowania nastąpiła z pamięci USB. Młodszy brat zbootował pendrive z systemem Windows 7 i zabrał się za instalację. Po tej instalacji system się nie ładuje, wyskakuje komunikat "Windows is loading files", następnie pojawia się logo systemu Windows 7 i zaczyna się ładowanie, lecz po chwili komputer się resetuje i zaczyna ładować od początku.

 

Na pendrive wgrałem system Windows XP, najpierw za pomocą tej instrukcji: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/bootowalny-pendrive-usb-z-windows-4163.html  , po nieudanych próbach instalacji spróbowałem z programem WinSetupFromUSB ale to też nie sprawiło, że instalacja się włączyła. Oczywiście w BIOS w kolejności bootowania wybrałem jako pierwsze Removable Device, a  po zapoznaniu się z paroma innymi wątkami na forum w opcji ADVANCED > IDE Configuration > SATA Operation Mode zmieniłem z Enhanced na Compatible. Dodaje zdjęcia ustawień BIOS. 

 

Liczę na waszą wyrozumiałość i pomoc. 

 

Pozdrawiam, 

Krzysiek

r102
komentarz
komentarz

1. Z XP i pendrivem to sobie na razie odpuść, bo to krew, pot i łzy (Zayfi - do ataku !!!)

 

2. Ponieważ nie za wiele zrozumiałem z tych opisów, to może proponuję normalnie:

 

 

- wejść do BIOS, ustawić na "load setup/optimized defaults" czy jak tam się nazywają ustawienia "fabryczne"

- restart - można popodziwiać jakie to ustawienia

- restart 

- ustawić po przyciśnięciu klawisza chyba któryś od F8 do F12, który kieruje do menu z "temporary boot device" i ustawić tam usb

jako jednorazowe startowanie

o ile jest taka możliwość - bo po oglądnięciu obrazków podejrzewam że nie ma  :co:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.