x-kom hosting

Jak najszybsze renderowanie filmu

xev
utworzono
utworzono

Witam. Z góry uprzedzam że nie wiem czy to odpowiedni dział. Jesli tak, proszę o przeniesienie.

Zajmuję się ostatnio nagrywaniem gameplayów z komentarzem, wobec czego zależy mi na tym, aby maksymalnie przyspieszyć proces renderowania.
Specyfikacje mojego desktopa:
Intel C2Q Q6600 4 x 2,4GHz

DFI blood Iron MoBo
2x 2GB DDR2 800MHz
ATI Radeon HD6870
SSD 128GB
HDD 500GB (120mb/s)
Zasiłka 650W

Starożytny dinozaur, wiem, można sobie darować komentarze na ten temat :)

Pytanie brzmi - jak mogę przyspieszyć renderowanie filmów? 25-minutowy film 1080p-30fps (przed renderem 80gb, po 3,5gb) renderował mi się ostatnio 3,5 godziny. To zdecydowanie za długo.
Przeczytałem w internetach że pomoże w tym przypadku zastosowanie drugiego HDD, bowiem korzystanie z jednego(który jednocześnie czyta i zapisuje) obniża jego efektywność właśnie o połowę, wobec czego drugi HDD podniesie skuteczność o 100%. Przeczytałem jednak równiez, że jeśli desktop nie wyrabia, to drugi dysk nic nie zmieni, bo przetwarzanie danych nie nadąża i tak aby wykorzystać w pełni możliwości zapisu na dysku. Jak sprawdzić czy drugi dysk skróci czas renderowania? Nawet jeśli będzie to powiedzmy 30 minut to będę szczęśliwy.

Może więcej ramu? Inna grafika? Drugi dysk? Podkręcenie procesora?

Pozdrawiam!

ekubicz86
komentarz
komentarz

Zmień procek. I grafike. .. Najlepiej caly komputer. Bo to jest lga 775 i ddr2 ... Mozesz kupić q9450 hd 7770 ghz edition + 4gb ram ... Odczujesz duży przyrost mocy.
Ssd tez pomoze.

xev
komentarz
komentarz

Mam SSD ale jak dokładnie miałbym go używać? Na nim chodzi system + parę programów. Ładowac film 80gb na niego i wtedy jest odczyt z SSD i zapis na HDD czy jak to wygląda? W benchmarku dxtory wychodzi mi 80mb/s zapisu na ssd co jest raczej slabym wynikiem, moze coś jest z dyskiem nie tak?

Pozdrawiam.

ekubicz86
komentarz
komentarz

Dyak jest słaby. Najlepjej było by zmienić procesor+ 4 gb ram. Chłodzenie na cpu i oc

xev
komentarz
komentarz (edytowane)

Chłodzenie na procka mam bardzo dobre, poza tym przewiewna obudowa z 2 dodatkowymi wiatrakami. Do ilu bym mógł bezpiecznie podkręcić ten procesor przy obecnej specyfikacji?

W przyszłym miesiącu wymieniam mobo + procek(FX-6300) i wymieniam ram na 4gb ddr3 1600mhz + ew. kolejne 4gb. Czy wtedy dołożenie drugiego dysku pomoże? Raczej moc obliczeniowa wyrobi, i w tym momencie ograniczać mnie będzie tylko prędkośc odczytu i zapisu HDD.

Edytowane przez xev
ekubicz86
komentarz
komentarz

Amd fx nie opłaca się kupować do gier i renderingu. Nie będzie wyrabiał. Lepjej już i5 4460

xev
komentarz
komentarz

To się nie kalkuluje bo jest 2x droższy. Wielu ludzi twierdzi zresztą inaczej niz Ty ;)

ekubicz86
komentarz
komentarz

Co inaczej twierdzą. ? Przepacz forum i napisz czy znalazłeś gdzie zestaw (nowy) z AMD

xev
komentarz
komentarz

W tej ceni tylko AMD mnie interesuje. Nie każdy ma kieszeń bez dna :)

ekubicz86
komentarz
komentarz

Hah. :) ile masz na upgrade ?

xev
komentarz
komentarz (edytowane)

4GB RAM już mam. Powiedzmy do 1000, może 1200zł za mobo z prockiem plus dobre chłodzenie. Grafikę później dokupię.

PS Zresztą FX-6300 się dobrze kręci, ma więcej rdzeni więc czemu jest gorszy jesli nie aki sam jak i5 do gier i renderingu?

Edytowane przez xev
ekubicz86
komentarz
komentarz

1200 ? Ok zaraz coś zobacze. Ale za 1200zl mozesz mieć i5 +płytę.
6rdzeni w amd są warte co 2 w intelu.
Może być coś urzywanego ?

xev
komentarz
komentarz

wolałbym nówki ale jak z pewnych źródeł to moga być i używki!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.