x-kom hosting

Problem z instalacją xp

DawidGb
utworzono
utworzono

Witam
Kolega kupił starszy komp na którym była zainstalowana piracka vista i teraz chce wrócić na xp (ma naklejkę na kompie).
Próbuje instalować xp przez USB wszystko ok botuje. Lecz po wyborze automatycznej instalacji wyskakuje coś takiego "no matching pci ids in driverpack ini file no driver found" i reset.
No to mówię zobaczymy krokami, instalator ładuje pliki i blue screen 0x0000007b . Pomyślałem może vista blokuje starszy typ win . Format dysku nic nie pomógł. Dodam że instalowałem kilka razy u siebie win z tego nośnika i wszystko było ok.

Gość
komentarz
komentarz

XP zainstaluj z CD a nie USB,bo to trudny proces.

Podaj model płyty głównej może jest dysk SATA i to on sprawia problem.

DawidGb
komentarz
komentarz

Dysk jest na ata. Po podłączeniu dysku SATA komp nie wstaje w sumie to nie wiem dlaczego.
Komp to jakiś dell optiplex x520.

Gość
komentarz
komentarz

Skoro jest na ATA to XP bez problemu ma się zainstalować.

Tylko poszukaj oryginalnego obrazu Windowsa a nie żadnego moda czy pirata.

XP można zainstalować też na SATA ale to dość trudne, a wtedy dysk ma większą wydajność.

Jak pisałem obowiązkowo instaluj z CD a nie USB.

Inną sprawą może być uszkodzony HDD czy RAM.

DawidGb
komentarz
komentarz

U siebie mam SATA i instalowałem z tego pen bez żadnych komplikacji. Obraz jest z oryginalnego win. W biosie jest test HDD i przechodzi go bez problemu no i ta vista w sumie działała. Postaram się zorganizować win na płytce.

Gość
komentarz
komentarz

U siebie mam SATA i instalowałem z tego pen bez żadnych komplikacji.

 

Nie zainstalujesz Windows XP na dysku SATA bez kombinowania.

Jeśli zainstalowałeś to w BIOS musiało być ustawione na Auto albo IDE zamiast na AHCI jak powinno być.

DawidGb
komentarz
komentarz

Już sobie poradziłem instalacja z płytki poszła bez problemu
Dziękuję za podpowiedzi

DawidGb
komentarz
komentarz

Już jest ok. Instalacja z płyty poszła bez problemu.
Dzięki za podpowiedzi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.