x-kom hosting

Problem z wifi po reainstalacji systemu(Lenovo 3000 n200)

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
elgordo
utworzono
utworzono

WItam,

ostatnio przeinstalowywałem system(z czyszczeniem dysku) i po ponownym zainstalowaniu nie działa wifi(nie znajduje żadnych sieci). Nie wiem gdzie leży mój błąd - przyznam, że królem software nie jestem, a to moja pierwsza styczność z reinstalacją systemu na lapku.

Oto co zrobiłem:

- standardowa instalacja systemu z płyty,
- instalacja Service-Packa 1 i 3,
- instalacja sterowników(http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-n-series-laptops/3000-n200-notebook?c=1), stamtąd wybrałem sieć wireless Lan i system: winxp 32.

 

Sterowniki ściągnąłem, rozpakowałem i zainstalowałem. Wifi nie działa. Proszę o pomoc.
 

bemol911
komentarz
komentarz

Wejdź w menedżer urządzeń, właściwości tej karty, z zakładki szczegóły podaj identyfikator tego urządzenia.

elgordo
komentarz
komentarz

W zakładce Karty sieciowe widnieją:

Karta sieciowa 1394,

Inter(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection

 

Dla karty sieciowej: Identyfikator wystąpienia urządzenia to: V1394\NIC1394\AC40579C23F7C

 

Dla drugiej pozycji: PCI\VEN_8086&DEV_4227&SUBSYS_10118086&REV_02\4&29E2C51B&0&00E1

 

O to chodziło?

elgordo
komentarz
komentarz

Zainstalowane.

 

I dalej nic...

Gość
komentarz
komentarz

Masz jakiś prymitywny nośnik z systemem i tyle.

Skoro musiałeś instalować SP1 dla Windows XP.

Te Lenovo jak weszli do produkcji to już był SP2 pod windows XP a nie bez SP.

elgordo
komentarz
komentarz (edytowane)

No ale co może być nie tak?

Problem braku SP na nośniku powienien zostać rozwiązany po doinstalowaniu go, czyż nie?

 

 

[EDIT]

Popełniłem błąd - na kopercie z systemem była informacja, że zawiera on SP 1a. Sformatowałem dysk i na nowo zainstalowałem system i tym razem doinstalowałem tylko SP3. Miałem więc "goły system" z SP3.

Byc może nie jest to nic odkrywczego, ale w tym momencie w Menedżerze urządzeń w zakładce Karty sieciowe widniała tylko Karta sieciowa 1394.

Zainstalowałem sterowniki, które polecił bemol911 i "pojawiła się' też druga karta, o której pisałem wyżej.

Komputer dalej jednak nie znajduje żadnej sieci. Nie świci sie lampka od wifi i nie pomaga tu Fn+F5 :)
Nie zmieniałem nic ustawień Protokołu internetowego (TCP/IP). Może powinienem?

elgordo
komentarz
komentarz

Nie masz fizycznego przełącznika z boku laptopa żeby włączyć to wifi?

 

nowy1986 - Królu złoty!

 

Mogłem dodać, że laptop nie jest mój i rozwiązanie problemu może być debilnie proste.

 

Piękne dzięki!

 

 

[jak dla mnie można zamknąć]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.