x-kom hosting

100% dysk

zabagz
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam następujący problem, otóż podczas czy to uruchamiania czy normalnej pracy menedżer zadań w dysku pokazuje 100%. Poczytałem trochę na forach i wykonałem klika czynności:

1.Wyłączyłem automatyczną defragmentacje dysku

2.Wyłączyłem indeksowanie plików (windows search)

3.Wyłączyłem wstępne ładowanie pamięci w rejestrach. EnablePrefetcher i EnableSuperfetch ustawiłem na 0

4.Wyłączyłem usługę windows update.

5.Aktualizacje windowsa ustawiłem na ręczne uruchamianie.

5.Odinstalowałem antywirusa Avast

6.Wykonałem pełny skan dysku programem HDtune. Wszystkie sektory na zielono. 

 

Można powiedzieć że powyżej opisane działania zaradziły problemowi ale nie do końca jestem pewny czy tak powinien pracować dysk. Włączając jakikolwiek program dysk od razu uruchamia się do 80-100%. Wczoraj gdy wykonywałem aktualizacje win to przez cały czas kiedy je pobierał i później instalował - dysk 100%.

Sprzęt to i7, 8GB ram, win8.1, 500GB SSHD, około 3 miesiące go posiadam jest to lenovo yoga 2.

Proszę o pomoc oraz wskazówki. Od razu może napiszę że nie jestem ekspertem a działania jakie wykonałem były wskazówkami z googla.

bemol911
komentarz
komentarz

Włączając jakikolwiek program dysk od razu uruchamia się do 80-100%. Wczoraj gdy wykonywałem aktualizacje win to przez cały czas kiedy je pobierał i później instalował - dysk 100%.

 

To jest normalne zachowanie. Jak zachowuje się dysk gdy na komputerze nie jest nic robione ? 

zabagz
komentarz
komentarz

W tym momencie:

-procesor 1%

-pamięć 20%

-dysk max 3%

Wystarczy że np załączę obrazek z hdtuna który umieściłem na forum to dysk podchodzi do 40-50% ale proces pobiera tylko ok 7MB, czy to nie powinno być jakoś proporcjonalnie? 

bemol911
komentarz
komentarz

Moim zdaniem wszystko jest ok, podczas instalacji programów/aktualizacji, pobierania/otwierania plików dysk pracuje w 100% aby uzyskać jak najlepszą wydajność 

  • 2 tygodnie później...
RadiaN88
komentarz
komentarz

Witaj kolego.

Walczyłem z tym 4 dni aż do teraz. Jest to wirus, który powoduje, że masz 100% dysku. Od razu mówię, że nie jest go łatwo załatwić. Dlaczego?

Posiadam lapka lenovo g500. Dostało mi się to ch****wo do tego lapka i zaczął ciężej pracować. Oglądałem bardzo częstwo streamy i zawieszało mi. Stwiedziłem, że za dużo wszystkiego i robie format. Od tego czasu kiedy po formacie z OneKey Recovery, miałem 100% użycia dysku i nic nie mogłem zrobić. Zrobiłem 5x format z tego guzika i guzik z tego wynikał. Wyłączałem programy które opisałeś, ale dalej było to samo. Czas na puentę:

Jeżeli ludzie posiadacie lapka z OneKey Recovery, to nic to wam nie da. Musicie zrobić format dysku ( gdzie w windowsie 8 jest cięzkie i wirus też daje się we wznaki ) ale da się. Ja u siebie znalazłem przenośnik usb, w którym miałem zainstalowany windows 7. Zanim się uaktualniły opcje, komp działał ponad dzień, z dziwnymi błędami. Ale w końcu coś się zepsuło wirusowi, mogłem wejść na naprawe systemu i z tego miejsca robiłem format dysku. Zrobcie sobie 10x ten format, bo to g***no gdzieś tkwi. Ja po 6x formatach zacząłem instalować windows 8 i działa.

Mam nadzieję że pomogłem, bo ciężko znaleźć w internecie na to odpowiedź.

Wesołych świąt ! :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.