x-kom hosting

BSOD - po formacie komputera

Szejdzik
utworzono
utworzono

Witam, wczoraj zrobiłem format całego dysku, bo już prosił o to od jakiegoś czasu. Wszystkie sterowniki oraz sam system zainstalowały się poprawnie, tzn. w czasie procesu instalacji nie pojawiły się żadne błędy. Jednak teraz kiedy próbuje ustawić całe potrzebne mi oprogramowanie aby móc rozpocząć streama ( OBS, winamp, sama gra, itd itp) to wyskakuje mi blue screen.

 

Sprawdziłem pliki z MiniDump programem BlueScreenRewiew, i we wszystkich czterech jak do tej pory wyskakuje ten sam błąd tzn problem z plikami atikmpag.sys, dxgkrnl.sys, dxgmm1s.sys. (raporty w postaci plików tekstowych wrzuciłem w zipie). Zanim zdecydowałem się poprosić o pomoc pogooglowałem trochę i oprócz standardu, jak reinstalka wszystkiego (od sterowników graficznych po stery do chipsetu płyty głownej) zastosowałem się do porady z tej strony http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1656824/atikmdag-sys-error-bsod-startup.html( tzn. metoda z expand'owaniem pliku atikmpag.sy_ i podmianą z "wadliwym"). Jednak dzisiaj problem się powtórzył i otrzymałem ten sam raport.

 

 

Moja specyfikacja komputera: 

 

Dysk Twardy: Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Procesor: Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54570

Płyta główna: Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL

Zasilacz: Zasilacz SilentiumPC Deus M1 550W PSU 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC088 

Ram: Pamięć HyperX 4GB 1600MHz DDR3 CL9 DIMM black Series (KHX16C9B1B/4) 

System: Windows 7 Home Premium (64bit)

 

 

Bardzo proszę o jakieś wskazówki, jeśli brakuje jakiejś informacji albo potrzebowalibyście samego opisu blue screena badz memtesta to piszcie, od razu wykonam :) Pozdrawiam, Szejdzik

Youki
komentarz
komentarz

BIOS aktualny ?

A karta graficzna to ? 

Youki
komentarz
komentarz

Tak, dokonaj profilaktycznie.

 

GPU kręciłeś ? 

Szejdzik
komentarz
komentarz

BIOS zaktualizowany, niestety nie pomogło. Nie, nic nie było podkręcane, patrząc z tej perspektywy to jestem laikiem jeśli chodzi o te sprawy ;)

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj mi czyste pliki dump z folderu Minidump.

 

Jakie obecnie masz drivery do GPU zainstalowane ( w sensie wersja ) ? 

 

Net FRAMEWORK oraz aktualizacje systemowe wgrane/aktualne  ?

Szejdzik
komentarz
komentarz (edytowane)

Stery GPU to: AMD Catalyst 14.12. Aktualizacje wgrane. Net Frameworki jakieś mam wgrane, lecz wgrały się z czymś bo osobno z nimi nic nie zrobiłem, przyjże się temu dokładniej.

 

EDIT: Dokładnie Net Framework 4.5

EDIT2: Upgrade do .net framework 4.5.2 równiez nie naprawił problemu

Youki
komentarz
komentarz

aktualizacje systemowe wgrane

?

 

Obniż taktowanie GPU o 50 MHz w CCC i jak masz możliwość zwiększ limit napięcia. 

Szejdzik
komentarz
komentarz (edytowane)

W sensie, Windows Update nie wykrywa mi żadnych nowych updejtów ;p Teraz się zapytam, bo tak jak mówiłem w te klocki jestem słaby, mówiąc obniżyc o te 50MHz w CCC to znaczy w Core Clock'u , prawda? Obecnie mam tam 1080 MHz i mam zmniejszyć do 1030MHz :P? Z limitem napięcia sobie poradziłem

 

EDIT: Obnizylem taktowanie i zwiekszylem limit napiecia. Po tych zmianach wytrzymal dluzej (wczesniej po 5/10 minutach gry, a po nich wytrzymal prawie 2 godziny). jednak nie wiem czy jest to zbieg okoliczności (gra ta sama w obu przypadkach) czy zmierzamy w domrym kierunku

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzić działanie tej karty w innym PC ? 

Szejdzik
komentarz
komentarz

Nie za bardzo, wszyscy współlokatorzy pracują na laptopach. Ale serio jest możliwość, że to wina karty graficznej? Przed formatem pomimo totalnego zaśmiecenia systemu we wszelki możliwy sposób wszystko było git. A teraz po formacie tak po prostu mogła się posypać?

Youki
komentarz
komentarz

Wgraj jeszcze najnowsze beta drivery 15.1 czy tam 15.3 i zobacz jak wygląda sytuacja. 

  • 1 miesiąc później...
Wziuntek
komentarz
komentarz

Mam ten sam problem. Karta graficzna r9 270 od MSI, i5 4460 8gb ramu ballista dysk 1tb. Podczas grania wywala mi bluescreeny. 
Poniżej zamieszczam zdjęcia minidump-ów. 15.4, 14.9, 14.14 (Oznaczają wersję sterownika)
471821430852805416309.png

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload. 

Wziuntek
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload. 

http://www.speedyshare.com/5V3pc/Minidump.rar
Proszę bardzo :) 
Dodam od siebie, że bluescreen wywala podczas gry w cs:go. Ostatnio pogram 5-10 minut i albo wywali cs-a albo bluescreena. Gdy gram w inne gry które mam (Dark Souls 2, Gta 5) nie występują żadne problemy. 

Youki
komentarz
komentarz

Aktualizacje systemowe, NET FRamework aktualny ?

 

Sprawdź profilaktycznie, czy z włączoną synchronizacją ta sama sytuacja. 

Wziuntek
komentarz
komentarz

Aktualizacje systemowe zassane, framework 4.5 pobiera mi się automatycznie po zainstalowaniu sterownika do karty graficznej.
Jutro edytuję posta i dam znać jak z tą synchronizacją :)


Po ustawieniu synchronizacji na włączoną podwójną/potrójną gra nie chce wczytać mapy. Czyli nie mogę grać. Przed chwilą gra się zacięła gdy wróciłem do pulplitu pokazało
,,sterownik programu AMD przestał działać''.
Na wyłączonej synchronizacji gra działa ale występują bluescreeny. W Gta 5 dalej bezproblemowo. 

Youki
komentarz
komentarz

Obniż taktowanie GPU oraz pamięci o 50 MHz w CCC i zobacz jak wygląda sytuacja. 

Wziuntek
komentarz
komentarz

Obniż taktowanie GPU oraz pamięci o 50 MHz w CCC i zobacz jak wygląda sytuacja. 

Jak mogę to zrobić? 

Youki
komentarz
komentarz

W programie CCC, zakładka Overclocking/Podkręcanie.

Wziuntek
komentarz
komentarz

W programie CCC, zakładka Overclocking/Podkręcanie.

Zrobiłem to co kazałeś, póki co wszystko jest ok. Grałem 4h bez przerwy i nic nie wyskoczyło mam nadzieję że problemy ustaną. Dzięki za pomoc, gdyby coś się działo napiszę :)
Jak można Ci się odwdzięczyć? 

Youki
komentarz
komentarz

Narazie testuj, jak przez kilka dni będzie spokój to żyj spokojnie. :)

Wziuntek
komentarz
komentarz

Testowałem, nie grałem codziennie gdyż ostatnio nie miałem bardzo czasu. Błędy dalej są ale dużo rzadziej, w csie teraz pierwszy raz wywaliło od tamtego czasu bluescreena. 
Także tydzień grania bez bsod był przyjemny :) Co mogę zrobić żeby całowicie się go pozbyć?

Youki
komentarz
komentarz

Wrzuć mi teraz plik dump z tego ostatniego BSOD'a 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.