x-kom hosting

Problem z dżwiekiem

Exden
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem z dźwiękiem w systemie windows xp. Wczoraj jeszcze było wszystko dobrze, dziś odpalam kompa i nie mam dźwięku.

Wczoraj przestawiałem coś w "Dźwięk i urządzenia audio" z zakładce sprzęt, ponieważ mikrofon trzeszczał i słyszałem siebie w głośnikach. Po tej operacji było wszystko ok tylko trochę śnieżył dźwięk w głośnikach, ale to bardzo cicho. Dziś odpalam kompa i pach dźwięku nie ma. Sprawdziłem w "Menadżerze sprzętu" czy jest jakiś problem z kartą dźwiękową. I tak znalazłem 2 znaki zapytania. Jeden na karcie dźwiękowej a drugi na "sterowniki zgodności audio microsoft winmm wdm". Przeinstalowałem sterowniki do dźwięku i chipset i se z tym poradziłem, ale pojawił się kolejny znak zapytania na "marvell virtual device scsi array device". Gdy chciałem naprawić system przy pomocy płytki z windowsem, pisało ze "naciśnij dowolny klawisz aby odpalić nikke z cd/dvd" nacisnełem, po chili pisało że  "Trwa sprawdzanie sprzętu..." i reset komputera zrobił się. (Trochę to dziwne było) no ale jak odpaliłem system to już nie było żadnego znaku zapytania. Sterowniki poinstalowałem na nowo. I wszystko wydawało się spoko, chciałem sprawdzić dźwięk w sterownikach (sprawdzaj każdy głośnik po kolei czy działa w sterownikach) i zauważyłem że działają tylko sterowniki od integrowanej a dodatkowa karta dźwiękowa wywala błąd jak próbuje wejść w aplikacje (equlizer, itp.). Wiec sprawdziłem czy muzyka poleci z zintegrowanej, ale niestety nie działało. Potem wszedłem do "Dźwięk i urządzenia audio" i zauważyłem że wszystko jest na szaro, każdy suwak itp. I pisze że, "Brak urządzeń audio".

Próbowałem kilku metod które znalazłem w internecie ale niestety żadna nie pomogła. Wymienię tu wszytkię których próbowałem by wam zaoszczędzić czasu. 

W menadżerze urządzeń:
Wybrałem kartę dźwiękową -> właściwości -> właściwości -> urządzenia audio -> soud blaster audigy -> użyj właściwości audio tego urządzenia

 

W uruchom: 
http://www.poradykomputerowe.pl/awarie-windows/brak-urzadzenia-audio-w-windows-xp.html

To nie chciało się wyszukać:
https://blog.kempniu.pl/pl/2009/04/19/brak-urzadzen-audio-w-windows-xp.html

Już nie pamiętam ale chyba to wszystko co znalazłem (oprócz przeinstalowywania sterowników na różne sposoby). 


Płyta główna - MSI 7345 v35
Karta dźwiękowa - Sound Blaster Audigy


Proszę o pomoc :)

 

  • 3 tygodnie później...

sfgpkpk
komentarz
komentarz

przeinstaluj moze windowsa albo zajrzyj do windows update moze tam jest update to dzwiekowej karty

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.