x-kom hosting

Problem z siecią WiFi w nowym notebooku

Kamen31
utworzono
utworzono

Witam, kupiłem właśnie komputer Acer Aspire V3-371 (V3-371-51GY)

Zainstalowałem oczywiście system Windows 8.1 oraz wszystkie sterowniki

które znajdowały się na dołączonej przez producenta płytce. Instalacja

sterowników przebiegła sprawnie i wszystko w menadżerze urządzeń wygląda

tak jak powinno. Niestety mam problem z siecią WiFi. Mam w domu kilka urządzeń

i wszystkie bez problemu łączą się z moim routerem oraz kilkoma AC.

Niestety V3-371 nie chce się połączyć z żadną z nich. Karta sieciowa wykrywa bez

problemu wszystkie dostępne sieci ale nie chce się w ogóle połączyć z żadną.

 

Co ją boli? Przeinstalowałem oczywiście sterownik od karty oraz zainstalowałem

najnowszy ze strony producenta... niestety nic nie pomaga. Od kilku godzin szukam

pomoc w internecie i nie ma podobnego tematu z moim problemem. Wydaje mi się

że siecówka nie jest uszkodzona skoro wykrywa wszystkie dostępne sieci ale nie wiem

co morze powodować że nie chce się ona połączyć z żadną dostępną siecią...

 

Czy jest ktoś wstanie pomóc mi w tym problemie? Czy winowajcą może być jakaś dziura w Windows 8.1?

Karta sieciowa która znajduje się w notebooku to Qualcomm Atheros AR5BWB222.

Bardzo proszę o pomoc lub jakieś porady

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie to wygląda na cos z sterownikiem.

 

Odinstaluj starowniki do wifi, zresetuj komputer windows sam Ci zainstuje zobacz czy wtedy sie połączysz. Jak nie bedzie chciało sie połaczyc sproboj z 3-5 razy.

Kamen31
komentarz
komentarz

Gajwer, próbowałem... Pracuje w branży komputerów i mam pewną wiedzę na temat komputerów i oprogramowania.

Do jednego się przyznam, broniłem się jak długo mogłem przed systemem Win 8. Cały czas związany jestem z Win7

i nigdy ten system nie sprawiał mi problemu. Pierwszy raz spotykam się z prostym problemem którego nie jestem wstanie
rozwiązać. W domu mam 3 komputery na Win7 i tablet na Win8 ale on nie sprawiał problemów. Nie mam ustawionej
filtracji MAC adresów sieciówek w routerze więc nie ma co blokować połączenia w V3-371. 

Gość
komentarz
komentarz

Może pobierz sterownik bezpośrednio ze strony producenta a nie Acera,w Lenovo ponoć tak jest że lepiej działają te od Atherosa a nie Lenovo.

Kamen31
komentarz
komentarz

Instalowałem sterowniki z płyty dołączonej do kompa, ze strony acera i ze strony atheros`a...
Cały czas to samo... :| przy okazji dowiedziałem się że kumpel ma ten sam problem tylko że w Asusie.

Gość
komentarz
komentarz

Może jeszcze uruchom jakiegoś Linuksa z CD tylko pewnie trzeba w BIOS wyłączyć secure boot aby ruszyło.

Kamen31
komentarz
komentarz

Panowie problem rozwiązany... w oprogramowaniu zrobiłem wszystko co możliwe, postanowiłem zajrzeć więc w bebechy i okazało się że chińskie rączki nie podłączyły jednej z anten :) po podłączeniu wszystko wróciło do normy... :) dzięki za powyższe odpowiedzi w moim temacie 

  • 4 tygodnie później...
runny
komentarz
komentarz (edytowane)

Panowie problem rozwiązany... w oprogramowaniu zrobiłem wszystko co możliwe, postanowiłem zajrzeć więc w bebechy i okazało się że chińskie rączki nie podłączyły jednej z anten :) po podłączeniu wszystko wróciło do normy... :) dzięki za powyższe odpowiedzi w moim temacie 

 

Hej, mam ten sam problem z takim samym sprzętem. Czy możesz mi przesłać na prv wskazówki, gdzie szukać tej ew. niepodłączonej anteny?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.