x-kom hosting

truecrypt z win i linuksem

lisz55
utworzono
utworzono

chciałbym zaszyfrować dysk trucryptem, a właściwie to 2 dyski i mam kilka pytań:

czy te 2 dyski trzeba szyfrować osobno? Tzn czy można zrobic to razem, bo rozumiem, ze jak zrobie to osobno to 2 różne hasła będę musiał wpisywać? Na jednym dysku jest win7 i kilka innych partycji, a na drugim juz same partycje z systemami.

I chciałbym potem dodać sobie linuksa na tym drugim dysku, ale tu juz parttycje linuksowe nie muszą być zaszyfrowane. Jak to zrobić?

I gdzieś widziałem właśnei taki poradnik o tym jak zaszyfrować dysk żeby był tam win i linuks i linuks uruchamiał sie jako domyślny system, a win dało sie uruchomić w którymś momencie podczas startu, ale nie było to widoczne tzn nie wyświetlał sie tekst do wyboru systemu tylko przez chwilę migał kursor i wtedy można było zatrzymać uruchamianie linuksa (lub coś w tym stylu), ale nie mogę go znaleźć. Ktoś mógłby rzucic linkiem do tego poradnika?

  • 10 miesięcy później...

osa11
komentarz
komentarz (edytowane)

Jest funkcja Multi-Boot, więc zadziała.
Ale nie znam linka do tego poradnika.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.