x-kom hosting

Tuner Tv

aizo
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam posiadam Tuner Tv

LINK 2 LINK1

Nie należy on do najgorszych z tego co wiem. A obraz jest fatalny

Kablówka UPC

Połączne mam tak

Mam kabel z sygnałem podłączany do kompa

Z kabla wychodzi drucik ,drucik jest przełożony przez metalowe coś i wtyczka i to wchodzi do kompa

Chyba powiną być jeszcze jedna jakaś przejściówka czy coś ale pewien nie jestem

Wiem ze napisane bardzo łopatologiczne ale inaczej nie umiem :P

Da sie jakos polepszyc jakosc ?Moze inny program (jaki?)kiedyś jakis probowałem ale nie dziala z moja karta

Dodaje kilka screnów z jjakoscia mojego obrazu

338186c66007def8m.jpg6cd519f9b2e33b07m.jpg7fcf4eae09631ad5m.jpgdf5b18d8356a3088m.jpgb5b6512d78fb071em.jpg

Edytowane przez naekana
temat przeniesiony

Kamix
komentarz
komentarz

Podłącz bezpośrednio wtyczkę od kablówki do gniazdka w karcie. I zobacz czy będzie lepiej :)

vocativus
komentarz
komentarz
Mam kabel z sygnałem podłączany do kompa

Z kabla wychodzi drucik ,drucik jest przełożony przez metalowe coś i wtyczka i to wchodzi do kompa

Chyba powiną być jeszcze jedna jakaś przejściówka czy coś ale pewien nie jestem

jeśli dobrze zrozumiałem to nie masz kabla ze zwykłym złączem antenowym tylko taką przykręcaną. Jeśli tak to wszystko dobrze.

Co do obrazu to tuner posiada głowicę cyfrową a więc i mniejszą czułość i większe są zakłócenia (np te falowanie na drugim od lewej zrzucie). Przemontuj tuner jak najdalej od karty graficznej.

Z oprogramowania to wypróbuj ChrisTV i doinstaluj sobie biblioteki wspomagające usuwanie przeplotu (są na stronie producenta; w ustawieniach w sekcji video rendering wybierz activate dscaler(...) i z listy plugin wybierz greedy2frame). Tuner działa na chipsecie Conexant 23883 więc program go obsłuży.

Pogrzeb w ustawieniach kanałów, nie zdawaj się tylko i wyłącznie na automatyczne wyszukiwanie. Rób to ręcznie.

Jakość jak na kablówke rzeczywiście kiepska. Obraz powinien być czysty. Ja odbieram z telewizji naziemnej i mam lepszą jakość :)

aizo
komentarz
komentarz
Co do obrazu to tuner posiada głowicę cyfrową a więc i mniejszą czułość i większe są zakłócenia (np te falowanie na drugim od lewej zrzucie). Przemontuj tuner jak najdalej od karty graficznej.

I tutaj jest problem tuner jest praktycznie zaraz pod karata graficzna . Karta jest spora i zajmuje dużo miejsca (jej chłodzenie)

Z oprogramowania to wypróbuj ChrisTV i doinstaluj sobie biblioteki wspomagające usuwanie przeplotu (są na stronie producenta; w ustawieniach w sekcji video rendering wybierz activate dscaler(...) i z listy plugin wybierz greedy2frame). Tuner działa na chipsecie Conexant 23883 więc program go obsłuży.

Co mam dokładnie zassac? Bo znazłem tylko sterwonk na tej www :| iGdzie je potem ma wkleić czy sie jakoś je instaluje ?

vocativus
komentarz
komentarz

pobierz to:

http://www.chris-tv.com/files/deinterlace_filter.exe

to jest instalator. Dalej konfigurujesz jak wcześniej napisałem. To usuwa jedynie przeplot (przy szybko poruszających sie obiektach widać takie paski na krawędziach - to jest przeplot).

I tutaj jest problem tuner jest praktycznie zaraz pod karata graficzna . Karta jest spora i zajmuje dużo miejsca (jej chłodzenie)

promieniowanie elektromagnetyczne z karty może powodować nieznaczne zakłócenia.

aizo
komentarz
komentarz

Program chodzi ale cos brak dziwęku mam;/

vocativus
komentarz
komentarz

a jak masz podłączony dźwięk? do wyjścia aux czy line-in?

aizo
komentarz
komentarz

W oryginalnym programie (tym co jest do katy) dźwiek jest

Jest wejście liniowe(niebieska wtyczka) kabel idze z karty tv do niebieskiego wyjścia

Jak go odłączyłem i podłączyłem dziwek sie pojawił ale sa szumy a czysty dziwek

Edit

Ustawienia w programie jakie mam

c6275c19f423d4d5m.jpg

d378d481c4a95a5dm.jpg

2da296434b9b3df9m.jpg

ec5c39a3b1a20159m.jpg

vocativus
komentarz
komentarz

image and sound settings -> ustaw w directX. W trayu (obok zegara) masz ikone głośnika - wejdź tam. Ustaw line-in na ok. 90%.

Jeśi dalej będą szumy to image and sound settings -> odznacz directX.

Jeśli pomimo tego będą szumy to jeśli to możliwe podłącz tuner do aux (złącze audio do którego podłącza się CD-ROM na płycie głównej). Jak masz zintegrowaną kartę dźwiękową to nie spodziewaj się że szumów nie będzie na dodatek przy line-in.

aizo
komentarz
komentarz
image and sound settings -> ustaw w directX. W trayu (obok zegara) masz ikone głośnika - wejdź tam. Ustaw line-in na ok. 90%.

Jeśi dalej będą szumy to image and sound settings -> odznacz directX.

Jeśli pomimo tego będą szumy to jeśli to możliwe podłącz tuner do aux (złącze audio do którego podłącza się CD-ROM na płycie głównej). Jak masz zintegrowaną kartę dźwiękową to nie spodziewaj się że szumów nie będzie na dodatek przy line-in.

Jeśli podłączam to ma być wejscie czy wyjście linowe?

Bo jak jest na wejście to sa jakieś dziwne szumy i zakłócenia a na wyjściu nie ma tego

jeśli dalej będą szumy to image and sound settings -> odznacz directX.

Tej opcji nie wiedzę :|

Ustaw line-in na ok. 90%.

Tutaj chodzi o wejscie linowe tak?

vocativus
komentarz
komentarz
Bo jak jest na wejście to sa jakieś dziwne szumy i zakłócenia a na wyjściu nie ma tego

do wyjścia liniowego (zielonego) podłącza się słuchawki/głośniki

wejście liniowe służy do wprowadzania analogowego sygnału audio

Tutaj chodzi o wejscie linowe tak?

cały czas mówie o wejściu liniowym (tym niebieskim)

jeśli dalej będą szumy to image and sound settings -> odznacz directX.

Tej opcji nie wiedzę :|

odznacz use directX sound controller

aizo
komentarz
komentarz

do wyjścia liniowego (zielonego) podłącza się słuchawki/głośnikiwejście liniowe służy do wprowadzania analogowego sygnału audiocały czas mówie o wejściu liniowym (tym niebieskim)odznacz use directX sound controller
Podłączam do niebieskiego i nie mogee za nic znaleźć use directX sound controller.gdzie to jest?
do wyjścia liniowego (zielonego) podłącza się słuchawki/głośnikiwejście liniowe służy do wprowadzania analogowego sygnału audiocały czas mówie o wejściu liniowym (tym niebieskim)odznacz use directX sound controller
Podłączam do niebieskiego i nie mogee za nic znaleźć use directX sound controller.gdzie to jest?
vocativus
komentarz
komentarz

ustawienia ChrisTV i image and sound settings

aizo
komentarz
komentarz
ustawienia ChrisTV i image and sound settings

nie pomoglo ;/

vocativus
komentarz
komentarz

no czyli szumów nie usuniesz. Możesz zmniejszyć natężenie dźwięku z tunera, co zmniejszy trochę szumy ale nadal pozostaną.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.