x-kom hosting

Bios nie czyta płyty windowsa

Maxiores
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, wgrałem wczoraj sobie najwnosze ubuntu wersje 14 coś. Na pierwszy rzut oka ciekawy system (mój 1 linux). Ale po dłuższym czasie masa problemów. Chciałem ponownie wrócić do windowsa. Wrzucam płytkę z win 7. Podczas uruchamiania wklepuje na ślepo F12 F10 F8 F2 F1 - wcześniej to było DEL ale na to komputer nie reaguje. Wyskakuje mi za chwilkę opcja bootwania, system karze wybrać co 1 ma być czytane. Wybieram CD-ROM po czym zamiast uruchomić się instalka windowsa uruchamia się normlanie ubuntu. Dodam, że nie wyskakuje mi standardowo bios tylko od razu bootwanie. Pomożecie?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy jest to oryginalna płyta Windows ? A jeśli jest to kopia to czy na pewno jest boot'owalna ?

 

Podczas startu z płyty, instalator może oczekiwać naciśnięcia jakiegokolwiek klawisza, by kontynuować. Jeśli się tego nie zrobi to będzie boot'ować normalnie z dysku.

 

Pamiętaj, że nie musisz pozbywać się Windows by używać Linux. Możesz użyć maszyny wirtualnej w Windows, by uruchamiać Linux tak jakby był to program. Wirtualna maszyna jest banalna w obsłudze, wpisz w youtube frazę: vmware player instalacja ubuntu.

 

Albo możesz stworzyć partycję w wielkości powiedzmy 15GB i wpierw zainstalujesz Windows a później Ubuntu na tej dodatkowej partycji. Tylko pamiętaj że Ubuntu podczas instalacji wykryje Windows, wtedy wybierz opcje dającą wybór systemu do uruchomienia podczas startu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.