x-kom hosting

Problem z instalacja XP

exodo34
utworzono
utworzono

Witam. Otoz mam problem z instalacja win xp na laptopie acer extensa 5620z. Wczesniej zainstalowany byl na nim ubuntu ale jakos mi nie podpasowal i chcialbym wrocic do xp. Plyty normalnie sie bootuje (nawet wypalilem nowa) i po formacie, kopiowaniu plikow itd. Komputer standardowo uruchamia sie ponownie, ale niestety zamiast wyskoczyc "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku" nic nie wyskakuje i plyta automatycznie botuje sie od nowa, przez co nie jestem w stanie przejsc do wlasciwej instalacji. Pierwszy raz spotkalem sie z czyms takim i nie mam pojecia co moze byc przyczyna. Prosze o szybka pomoc, z gory dzieki ;)

slivero
komentarz
komentarz

W ustawieniach BIOS-u przestaw priorytet. Jako pierwszy daj dysk HDD jako drugi napęd.

exodo34
komentarz
komentarz (edytowane)

Wywala "Nieorawidlowy plik BOOT.INI Rozruch z c:/windows/" juz tak probowalem wlasnie ;/

@edit sorry za tyle postow ale mi sie cos na tel zbugowalo ;/ prosze moda o usuniecie niepotrzebnych postow.
PS. Wlasnie przed chwila probowalem zamienic recznie plik bot.ini za pomoca windy live na taki: [Boot Loader]
Timeout=5
Default=C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT
[Operating Systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /noexecute=optin
C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT="Microsoft Windows XP Professional Setup"

Niestety to rowniez nie przynioslo rezultatu i dalej wyswietla ten sam komunikat... Ma ktos jakis pomysl? Albo spotkal sie juz z tym przy instalacji systemu i wie jak to naprawic??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.