x-kom hosting

Mocne problemy z komputerem.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: r102 ,
xVams
utworzono
utworzono

Witam , ostatnio powiedziałem sobie ,że muszę naprawić swojego "grata" i niektóre problemy naprawiłem a niektóre nie.

Znalazło mi też 2 wirusy ale przejdźmy do rzeczy. Rzeczy w których potrzebuje pomocy:

1. Gdy włączam komputer robię coś na nim ( najczęściej gdy gram ) po jakimś czasie 10-30 min (+) komputer się resetuje tak znikąd. Jak to naprawić?

2. Znalazło mi 2 trojany i bardzo się wystraszyłem i w tym rzecz jak je usunąć ? Używam antywirusa ESET.

3. Komputer dość głośno "buczy"/ chodzi i jak go mogę ściszyć aby chodziło cicho ?

4. Co mogę zrobić aby szybciej on chodził (np.ładował strony internetowe i włączał przeglądarkę itp.) i aby gdy kliknę PPM na pulpit i chcę kliknąć "ODŚWIEŻ" ten paseczek gdzie to jest i te pozostałe rzeczy ładuje mi się 5-10 s+. Jak to mogę naprawić? 

5. Jakie polecacie programy , sposoby i różne duperele na dbanie o komputer ?

6. Jakie polecacie komputery tak do ok.1800-2100 zł ?

Mam zamiar niedługo kupić nową maszynę ale o ten chcę trochę jeszcze potrzymać.

Przepraszam za jakieś błędy i inne drobnostki.

Pozdrawiam czekam na szybkie odpowiedzi :)

 

  • Rekomendowana odpowiedź
r102
komentarz
komentarz

To raczej wygląda na problemy hardware /sprzętowe...

 

Ad 1. Czy komputer kiedykolwiek był otwarty, czy wymieniono w okresie ostatnich 2 lat pastę termoprzewodzącą 

pomiędzy procesorem a chłodzeniem, czy były czyszczone radiatory chłodzeń ?

 

Ad 1 i 3. Czy w obudowie są "dodatkowe" wiatraki czyli taki wyciągający powietrze i drugi wpychający,

 

38_1250663010.jpg

 

Ad 3. Spróbuj ustawić w BIOSie prędkość wentylatora chłodzenia procesora na jakiś tryb SILENT albo co, oczywiście 

jeżeli i pasta jest OK i są te wiatraki dodatkowe

 

 

Ad 4. Może spróbuj:

przeczyść jakimś tam ADWCleaner by Explode, usuń pliki tymczasowe  np CCleaner,

zdefragmentuj dysk/partycję z systemem...

zreinstaluj system...

 

I pytanie dodatkowe - jaki jest zasilacz ? 

http://www.forumpc.pl/topic/156520-czarna-lista-zasilaczy/

  • Dobra wypowiedź 1
xVams
komentarz
komentarz

Dodam też ,że gdy pokazuje mi się komunikat że trzeba zrestartować komputer. To on się restartuje ale potem się nie włącza tylko słychać że chodzi włączony tak jakby nie miał siły :/

Gość
komentarz
komentarz

co to za zasilacz tam jest?

xVams
komentarz
komentarz

A nie wiem pewnie jakiś słaby , można to jakoś sprawdzić/zobaczyć i gdzie ? : )

hixmen
komentarz
komentarz

Jaki masz zasilacz to sprawdzisz rozbierając boczną pokrywę i widok jak na przedstawionym rysunku. Tam gdzie jest wskazany zasilacz jako 5 powinna byc tabliczka / naklejka. Czasem np. jak ja teraz mam z obecnym zasilaczem. To naklejka jest od góry i zasłonięta przy montażu u góry. Ale jest nazwa firmy i moc,  uboższe o informację o moce poszczególnych lini napieć.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 4 tygodnie później...
xVams
komentarz
komentarz

Ok , czytając podobne tematy wnioskuje że to zasilacz. Zaraz go rozbiore lub jutro kupie nowy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.