x-kom hosting

"ads by positive finds" wirus/syf w chrome

pompka500
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, ~dwa tygodnie temu miałem problem z wyszukiwaniem w google wyniki wyszukiwania i  wyskakujące okno z napisem "ads by positive finds", które za każdym razem jak się otwierało miało inny kolor... Standardowo odpaliłem mbam, znalazło bodajże 17 wirusów/folderów do usunięcia, kwarantanna i usunięcie stałe z pc. Jednak wchodząc do chrome dalej miałem ten "syf", zrobiłem reinstal chrome i pomogło. Od tego czasu skanuje mbam co 1-2 dni i raz jest czysto, a raz pokazuje te wirusy (nie 17 ale np. 1-2 wyniki). Do założenia konta i tego tematu skłonił mnie dzisiejszy wynik skanowania, 1 wirus zatytułowany "ads by positive finds"...

Problem z przed dwóch tygodni miałem identyczny jak ten

http://zapytaj.onet.pl/Category/007,019/2,28442331,Positive_finds_ads039039_.html

 

Ogółem proszę o pomoc, nie wiem czy dalej ten "syf" na komputerze mam, czy nie.

 

btw. proszę też o wyrozumiałość, jestem amatorem :)

 

@edit: zapomniałem o OTL i Gmer, przepraszam. Użyłem FRST, nie RSIT, ponieważ posiadam system windows 8.1, a przy RSIT pisze Platforma: Windows 2000/XP/Vista/7 32 i 64-bit. Jeżeli mam użyć jakiegoś dodatkowego programu, proszę o napisanie którego, co i jak.

Edytowane przez pompka500

pompka500
komentarz
komentarz

F5

Gość
komentarz
komentarz

uzyj mbam a nastepnie adw cleaner

  • Dobra wypowiedź 1
pompka500
komentarz
komentarz (edytowane)

mbam czysto, adw cleaner jakieś 2 foldery - przed usunięciem wysyłam log

Edytowane przez pompka500
Gość
komentarz
komentarz

czysc

  • Dobra wypowiedź 1
pompka500
komentarz
komentarz

Usunięte, po resecie pc ten log sie pokazał - wygląda na to, że już pc czysty. A co to za świństwo miałem wiesz może ? :P pytam z czystej ciekawości bo nie kojarzę tych folderów itp.

Gość
komentarz
komentarz

cholera go wie , te dwa programy sobie radza z wiekszoscia lekkich infekcji - nie mowa o sality brontokach itp

  • Dobra wypowiedź 1
pompka500
komentarz
komentarz

Dobrze, za pomoc dziękuję. W razie potrzeby, gdyby (oby nie) mbam lub adw cleaner wykryły coś podobnego w przyszłości to napisze tutaj ;)

Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.