x-kom hosting

Linux zamiast Windowsa

skwark
utworzono
utworzono

Witam

Przeszukałem troche internet i niestety nigdzie nie znalazłem rozwiązania na mój nieco złożony problem.
O tuż mam starszy komputer którego od czasu do czasu używam do przeglądania internetu obejrzenia jakiegos filmu, ale niestety jest on juz tak zawirusowany że jaka kol wiek próba uratowania go antywirusem raczej nie ma sensu.
Mam na nim zainstalowanego windowsa xp, jako iz przy próbie reinstalacji windowsa wyskakuje mi ze windows na płytce to jakas starsza wersja i proces jest zatrzymywany. Ale nie to jest tematem a to że chciałbym zainstalować na nim Linuxa.
I teraz pytania, jaką najlepiej wersje wybrac? to jest naprawde starszy komputer (1.25 GB RAM DDR1 160GB rozmiar dysku).
Czy jest taka możliwość aby chociaz cześć z zapisanych tam dokumentów dało sie zachowac bez przegrywania na inny dysk?

i czy to wogóle mam sens czy to jak kolwiek przyczyni sie do sprawniejszego dzialania komputera?
Z góry dziękuje, a jeśli by jednak istniał gdzies juz taki problem i do niego rozwiązanie prosiłbym o link :)

remek4x4
komentarz
komentarz
http://lxle.net
Pobierz wersje 12, montujesz na pendrive przez Unetbootin. Najpierw odpal jako live cd (bez instalacji) żeby zobaczyć jak działa. Jeśli coś jest niejasne - pisz. Dokumenty mogą zostać jeżeli podzielisz dyak na partycje i będzies miał dwa systemy na raz.
skwark
komentarz
komentarz

Aha, czyli jedyny sposób zeby zachowac pliki to zachowanie starego systemu, a to ze jest on troszke "chory" nie pszeszkadza tak?

A czy nie ma jakiegoś darmowego sposobu?

Mateusz J.
komentarz
komentarz

Aha, czyli jedyny sposób zeby zachowac pliki to zachowanie starego systemu, a to ze jest on troszke "chory" nie pszeszkadza tak?

Jeśli zainstalujesz system Linux to nie powinno robić to żadnego problemu.
 

A czy nie ma jakiegoś darmowego sposobu?

Linux jest zazwyczaj darmowy, zostaje tylko wybrać którąś z dystrybucji - w tym Ci nie pomogę, w Linuxach nie siedzę za dużo.
 

jest on juz tak zawirusowany że jaka kol wiek próba uratowania go antywirusem raczej nie ma sensu.

Możesz zerknąć do działu Bezpieczeństwo, wstawić logi, a istnieje duża szansa usunięcia wirusów.
http://www.forumpc.pl/topic/277786-nieingerencyjne-narz%C4%99dzia-do-tworzenia-log%C3%B3w-systemowych/
skwark
komentarz
komentarz

Ok to może jednak coś z tego jeszcze bedzie.

Jak na razie dzięki :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.