x-kom hosting

Jak zmusić dysk by się nie kręcił bez potrzeby

marmos
utworzono
utworzono (edytowane)

   Witajcie. Ko coś pomoże ? W jednym starym laptopie (Dell C400 Procesor: Intel Pentium III 1200 MHz , 768 Mb RAM) posiadam windows XP na dysku talerzowym. Laptop działa cały czas gdyż jako wspaniały i bez awaryjny staruszek  otrzymał  funkcję rejestratora rozmów telefonicznych a rejestruje on nie na dysk talerzowy tylko na pendriva przez usb. Wyłączyłem indeksowanie, wyłączyłem przywracanie systemu , w zarządzaniu energią ustawiłem by jak najszybciej dysk się wyłączał gdy nie używany wyłączyłem zbędne programy  sporo usług  i sprawa wygląda tak że i tak się włącza co jakieś 20 minut pochodzi  różnie z 5 minut a czasem 10 -15 i zgaśnie na kolejne 20 minut/ 30 czasem godzinę . W tym czasie jak to stary dysk hałasuje i w nocy blisko łóżka jest to uciążliwe poza tym wiem że takie działanie (częste uruchamianie ) raczej może być to dla niego zabójcze. Czy ma ktoś jakiś pomysł co powinienem wyłączyć co przestawić co zaznaczyć czy odznaczyć albo  od czego zacząć by na siłę ograniczyć jego włączanie się ? Myślałem zainstalować system na penerive co by wyeliminowało problem ale niestety ten model dell nie ma możliwości bootowania z usb

Zayfi
komentarz
komentarz

Przetestuj dysk HDTune lub CristalDiskInfo. Nic nie jest wieczne.

marmos
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o jego stan techniczny to wyświetla mi w CristalDiskInfo stan jako dobry. Mi chodzi o to co takiego można jeszcze wyłączyć odhaczyć by się nie kręcił nie włączał jeżeli komputer nie wykonuje jakiejś tam czynności zadanej. Jest uruchomiony tylko programik do nagrywania dokładnie Free Sound Recorder - nagrywa na pendriva i to wszystko. Chciał bym ograniczyć do zupełnego minimum włączanie się i pracę dysku twardego.

Zayfi
komentarz
komentarz

pokaż obrazek z crystalDiskInfo

marmos
komentarz
komentarz

A jednak już nie taki dobry tylko jest napis uwaga.

Zayfi
komentarz
komentarz

Jak myślałem dysk jest w kiepskim stanie. czeka cię zakup nowego. Rób kopie danych póki mozesz.

  • 2 tygodnie później...
marmos
komentarz
komentarz

Pasował by mi w takim razie jakiś adapter bym mógł zainstalować tam dysk ssd no taki pseudo ssd z karty pamięci ok 30 Gb tak tylko by było wystarczająco na system i trochę danych. Nie wiedziałem że padający dysk włącza się częściej -  a stosując taki adapter było by po kłopocie i cichutko. Istnieją takie adaptery pod ATA na jakąś kartę pamięci by to działało jak należy ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.