x-kom hosting

Niezrozumiały problem przy formacie Windowsa XP

Bjarni
utworzono
utworzono

Witam

Problem jest dość poważny. Chciałem sformatować Win'a, ale ten odmówił współpracy! Wszystko szło gładko. Botowanie na płytę itd. Format C został zrobiony i odpalił się instalator Windows.

Przy instalowaniu systemu wyskoczyło okienko."Błąd instalatora urządzenia: System Windows nie może załadować instalatora dla DiskDrive. Skontaktuj się dostawcą sprzętu w celu uzyskania pomocy". Płyta z Windowsem oczywiście jest oryginalna i nie było problemu z wcześniejszymi formatami. Postanowiłem więc, że to może płyta jest uszkodzona i byłem zmuszony do pobrania pirackiej wersji. Zbotowałem pendrive'a i wkleiłem tam plik ISO z Windowsem. Odpaliłem BIOSa i ustawiłem botowanie nie pendrive'a, ale ten go nie widzi. Nagrałem ISO na dvd, ale też nie działa. Za każdym razem gdy odpalam komputer uruchamia się instalator Windows i chce płyte, której nie mogę włożyć, bo wyskakuje błąd po 5 minutach. Czy istnieje szansa wywalenia wszystkiego do gołej ziemi, tak aby ten instalator się nie uruchamiał i mógł normalnie zainstalować ściągniętą wersję piracką i podpisać oryginalnym swoim kluczem? Proszę o pomoc, bo już nie wiem co zrobić. Próbowałem wszystkiego od 5 godzin i wygląda na to, że bez informatyka się nie obejdzie. 

Eikichi
komentarz
komentarz

Widzę tutaj kilka elementów które mogły zawieść, pierwszy to błąd napędu, generalnie z oryginalnej płytki nie powinno wywalać błędów no i nagrana płyta DVD też nie specjalnie działała. Jak masz możliwość sprawdź na innym napędzie.

 

Drugi element to problem ze sprzętem, mogły nawalić ramy, albo płyta główna i podczas kopiowania plików gubi jakieś dane.

 

Upewnij się czy pendrive jest bootowalny, jak możesz sprawdź na innym komputerze.

 

Dodatkwo w biosie ustaw by tylko bootował z jedengo źródła (na przykład tylko napęd lub tylko pendrive) wtedy nie będzie odpalał nic innego. Oczywiście podczas instalacji jest etap gdzie uruchamia ponownie wtedy trzeba szybko zmienić ustawienia w biosie bo znów rozpocznie się instalacja od nowa.

Gość
komentarz
komentarz

Skoro wkleiłeś plik ISO z Windowsem napendrive,to reakcja BIOS-u jest jak najbardziej prawidłowa.

Takie coś nie ma prawa działać,wklejać to można zdjecia czy MP3 na pamięć flash ale nie instalator Windowsa.

Instalacja XP z pendrive jest dość trudna ale do zrobienia.

Tak jak wyżej napisano,może to być wina napędu skoro z oryginalnej płyty też nie startuje.

Spróbuj uruchomić z CD jakiegoś Linuksa Live aby wykluczyć wine napędu,jeśli normalnie zbootuje to napęd sprawny.

Jaka to PG może ustawiony tryb AHCI,a XP oryginalny nie modowany nie ma do niego sterowników.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.