x-kom hosting

o/c w 8800GT

dmz
utworzono
utworzono

Siema

Mam pytanko, do ilu Mhz moge podkrecic (bezpiecznie :P i zeby działała stabilnie :P ) rdzeń/pamiec w 8800GT od galaxy z chłodzeniem cooler master'a? standardowo są taktowane 600/1800.

Pytanie drugie, jak sprawdzic jakie mam dokladnie pamieci ram, chodzi mi o taktowanie

Jeśli to by cos miało pomoc to ogolny cfg. mojego peceta to

Athlon x2 4400+ (2,3Ghz)

Galaxy 8800GT 512/256

2GB ram dual ( goodram )

segate 250GB

zasilacz 450W

Z góry dzieki za odpowiedz

DjConrado
komentarz
komentarz

Jak dla mnie to ty jej nie musisz podkręcać raczej wszystko ci działa ładnie ;).

A jak już się uparłeś tak bardzo na OC to...

...tego chyba nie da się zbyt dokładnie określić.

Napewno się nie spali ;)...

... najwyżej będziesz miał reset kompa.

nokia
komentarz
komentarz

Na chłodzeniu Cooler Mastera nie polecam O/C;)

Ale tej karty nie opłaca się podkręcać---> już jest mocna;)

Ale jak chcesz to kręć po kilka MHz i sprawdzaj stabilność;)

Jeżeli wyskoczą Arty, to wróć, to ostatniego najlepszego o/c;)

Proponuję wyższe takty włączać tylko przy graniu czy benchmarkach, bo w Windowsie nie potrzeba Ci więcej, a co za tym idzie nic to nie da;)

dmz
komentarz
komentarz

No to teraz mam fantastyczny mętlik w głowie :D bo wyczytałem wlasnie ze 8800GT z cooler mastarem bardzo fajnie sie kreci. nie wiem czy to dozwolone ale zamieszcze link do innego forum gdzie te informacje znalazlem http://tuneupc.net/readarticle.php?article_id=21 tam na dole strony jest obrazek z ostatnim stabilnym O/C. cytat "Dla rdzenia udało się osiągnąć 702Mhz ,wtedy jednostki zunifikowane pracowały z częstotliwością 1728Mhz a pamięci już podkręcone udało się jeszcze troszkę podkręcić do wartości 1026Mhz"

teraz kwestia czy to prawda:> Pytam tutaj bo ekipa z forumpc wydaje mi sie bardziej obyta w takich sprawach

pozdro4all

"Proponuję wyższe takty włączać tylko przy graniu czy benchmarkach, bo w Windowsie nie potrzeba Ci więcej, a co za tym idzie nic to nie da;)"

mam rozumiec ze mam overclockowac karte do grania, a po skonczonej zabawie wracać do standardowych ustawień :> ( ogolnie to ja patrze pod kątem Crysisa, nie zalezy mi na sciganiu sie z fps'ami chce poprostu na tej karcie i ogolnie calym PC uzyskać plynna animacje na detalach wysokich (directx9) no a już szczytem marzeń by było gdyby mój PC uciagnał plynnie crysisa po podmienieniu cfg i odblokowaniu bardzo wysokich detali pod direct9 ) a z tego co wiem to crysis jest najbardziej wymagajaca grą jesli chodzi o sprzet :P

pozdro4all ONE MORE TIME :P

falcon1984
komentarz
komentarz

Na CM może i fajnie się kręci ale to chłodzenie jest pewnie średnio wydajne, więc obowiązkowo monitoruj temperatury grafiki, nie przekraczaj 85C, a najlepiej poniżej 75C by było utrzymać temp.

astrorek
komentarz
komentarz

Myślę że na tym chłodzeniu może być 650mHz dla rdzenia i 1900 dla pamięci. Jeżeli możesz to dokup dodatkowe chłodzenie.

dmz
komentarz
komentarz

A przy zamontowaniu dodatkowego chłodzenia nie strace gwarancji ?

Kiedys kiedys jak miałem 8600GT silent pipe 2 ( dokladnie pare dni temu lol :D ) tam był pasywny uklad chlodzacy. bylem w sklepie w ktorym dostalem ta karte zapytac sie ile aktywne dobre chlodzenie do niej by mnie wynioslo, to mi odpowiedzieli ze podczas montowania tego straciłbym gwarancje na karte ... Czy w tym przypadku bedzie tak samo :>

Foq66
komentarz
komentarz

Tak,bedzie tak samo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.