x-kom hosting

Instalator wykrył że dysk c jest uszkodzony i nie można go naprawić

FunnyPeKI
utworzono
utworzono (edytowane)

Problem pojawił się podczas instalacji Windowsa XP. Przed formatem, zgrałem na pendrive potrzebne mi pliki i włączyłem instalatow Windowsa. Wybrałem dysk, następnie go sformatowałem i przystąpiłem do instalacji. Kiedu komputer się zrestartował pojawił się kompunikat że system nie może zostac uruchomiony ze względu na uszkodzony dysk. Włączyłem instalator raz jeszcze, wykonałem format po którym ukazał mi się ten błąd: "Instalator wykrył że dysk c jest uszkodzony i nie można go naprawić". Z dyskiem nigdy nie było żadnych problemów.

lukee8
komentarz
komentarz

jak wyglada status SMART dysku?

FunnyPeKI
komentarz
komentarz

Sorki za jakoś, ale nie chciało mi się bawic z SS'em


Ref.

r102
komentarz
komentarz

01- Raw Error Date dosyć pokaźny - błędy mechaniczne talerzy/głowic.

 

Nawet nie chce się windows przecie zainstalować, dysk padł.

 

Pobaw się jak masz ochotę jakimś systemem liveCD, np Hirensboot

tam na płytce/pendrive jest sporo programów narzędziowych, można sobie potestować dysk.

adamsa1
komentarz
komentarz

Nie upadł ci gdzieś ten dysk? Widać jakby po jakiejś hiroszimie był...

hixmen
komentarz
komentarz

Jakiej firmy ten dysk. Jak Seagate to parametr 01 ma taką dużą wartość. Nie jest monitorowany przetwarzany i dlatego nieskończona liczba. To samo dotyczy parametru 07. Nie wprowadzać w błąd jeśli to dysk Seagate. Jak potwierdzisz że dysk od Seagate to masz wyjaśnienie co do niektórych parametrów. Jak już masz MHDD to pokaż wyniki skanu powierzchni dysku.

FunnyPeKI
komentarz
komentarz

Jakiej firmy ten dysk. Jak Seagate to parametr 01 ma taką dużą wartość. Nie jest monitorowany przetwarzany i dlatego nieskończona liczba. To samo dotyczy parametru 07. Nie wprowadzać w błąd jeśli to dysk Seagate. Jak potwierdzisz że dysk od Seagate to masz wyjaśnienie co do niektórych parametrów. Jak już masz MHDD to pokaż wyniki skanu powierzchni dysku.

 

Dokładnie dysk Seagate. Zaraz wrzucę wynik skanu.

  • 1 miesiąc później...
sfgpkpk
komentarz
komentarz

wiesz ja lubie dyski Seagate ale czasem mają SWÓJ THE END...  kup nowy dysk albo ten do naprawy daj jak gwarancja na dysk ci zostala :D ale niewiem czy czegos nieodwaliłem w pisaniu teraz tego wiec za błędy sory

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.