x-kom hosting

Komputer włącza się ale nie startuje bios ani system.

adamsa1
utworzono
utworzono

Witam. Mam pewien problem, otóż komputer załącza się ale nie ma tego "PIK" i nie startuje ani bios ani system, mimo, że wszystko poprawnie podłączone. Płyta główna na której nie działa nic to GIGABYTE GA-M68SM-S2L. Ramy są ok, podłączyłem do innej płyty głównej podzespoły które używałem przy tamtej płycie głównej i wszystko działa. (Nie sprawdzałem procesora AMD Sempron LE 1250) który jest na tamtej płycie głównej. Problemy z włączeniem zaczęły się od tego, że gdy siedziałem na internecie to nagle wyskakiwały mi takie dziwne paski, nic nie mogłem zrobić i nie obyło się bez resetu, potem już w ogóle nie startował. Musiałem też przeinstalowac system, bo się wysypał. Teraz działam na płycie głównej Intel desktop board d945gcz. Na płycie głównej tej gigabyte, nie mam zworki przy CLR_CMOS a tej baterii nie umiem wyciągnąć, nie wiem jak a nie chce jej uszkodzić. (tak pisało w poradniku dla początkujących żeby wyciągnąć)

 

Nie wiem czy to może być też spowodowane, przez to, że system Windows 7 działał na 1 GB ramu przez troche czasu wcześniej miałem tam 2gb, ale 1 gb uległo awarii z powodu wilgoci możliwe, ponieważ wyciągałem je ... nieważne, 1 gb sie spalilo wczesniej zaczelo smierdziec z komputera i zostawiłem tam 1gb ramu ale wszystko działało przez ponad 2 tygodnie.

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam


ref

piotrk2683
komentarz
komentarz

wyjmij tą baterię z mobo na 10minut , to nic trudnego ,dasz sobie radę :)

  • Dobra wypowiedź 1
adamsa1
komentarz
komentarz

Ale nie uszkodzę niczego?? bo nie mogę jej wyciągnąć tylko się wygina.


Wyjąłem... uszkadzając przy tym połowę minusa.

GerbaPL
komentarz
komentarz

-Jaki masz zasilacz?

-Jaką masz grafikę?

adamsa1
komentarz
komentarz

Zasilacz działa i jest ok, wcześniej wszystko działało więc nie rozumiem po co pytasz o zasilacz... a grafika jest zintegrowana.

raazor90
komentarz
komentarz

Wcześniej działało, jak ja lubię ten tekst :E Napisz jaki konkretnie masz zasilacz, marka moc itd, bo jeśli to jakiś noname to możliwe że uwalił Ci płytę (w najgorszym przypadku). Sprawdź czy płyta nie ma uszkodzonych kondensatorów (wylane, spuchnięte itd.)

ale 1 gb uległo awarii z powodu wilgoci możliwe
To nie brzmi optymistycznie :blink:
adamsa1
komentarz
komentarz

Tak jak powtarzałem. Mimo, że ten 1 GB się spaliło komputer działał jak należy, zaczął szwankować po tygodniu. Nie widzę, żeby coś było spuchnięte czy wylane. Zasilacz mój to: Spire SP-ATX-420W-C1-PFC

emilos206
komentarz
komentarz

To jest w ogóle zasilacz? xP

adamsa1
komentarz
komentarz

Co za idiotyczne pytanie... za ten post powinieneś dostać warna - niepotrzebny spam. A co to jest? Nie mam mega wypasionego komputera, jest tylko do internetu. Chcę go naprawić, a twój post nie wniósł nic do tematu, więc powinieneś zostać ukarany.

 

Czekam na poważne posty dotyczące tego tematu :)

 

Pozdrawiam

raazor90
komentarz
komentarz

Spire SP-ATX-420W-C1-PFC
Totalny noname, na początek musisz sprawdzić jak będzie się przedstawiała sytuacja na markowym zasilaczu.

ale 1 gb uległo awarii z powodu wilgoci
Najprawdopodobniej to wina zasilacza
adamsa1
komentarz
komentarz

Razor, jestem pewien, że spalenie ramu to nie wina zasilacza. Dlaczego? Już wyjaśniam. Ramy zabrałem ze sobą, zrobiłem głupotę (za to trzeba płacić) i padał deszcz, 1 gb ramo za bardzo się zalało pewnie, a ja za szybko je włożyłem do komputera. Zasilacz normalnie działa (używam go do drugiej płyty głownej) na której teraz siedzę i działa. Jesteś pewny, że to wina zasilacza?

raazor90
komentarz
komentarz

Pracujesz na zintegrowanej karcie graficznej? Nie mniej zasilacz warto wymienić, bo jak nie uszkodził to jest duże ryzyko że uszkodzi komputer.

adamsa1
komentarz
komentarz

Obecnie tak. A co do zasilacza, no prawda, może uszkodzić komputer niemniej jednak na razie pracuje na tym zasilaczu i prawdpodobnie do 10 lutego to się nie zmieni obecnie obchodzi mnie naprawa tego komputera z płytą główną Gigabyte. Jakieś pomysły?

raazor90
komentarz
komentarz

Czekaj czekaj a na integrze komputer się uruchamia? Masz dodatkowa karte graficzna?

adamsa1
komentarz
komentarz

Heh, kartę mam ale nie mam do niej przełączki VGA i nie mogę podłączyć do niej monitora. Jednak podłączałem ją, i nawet jeśli jest podłączona to i tak nie ma tego "PIK" od biosu, więc czy z tą kartą czy bez niej i tak nie ma tego "PIK" ... także nawet monitora nie musze do niej podłączać :D


ref


ref!!!

adamsa1
komentarz
komentarz

Czy ktoś mi pomoże?

politolog
komentarz
komentarz

Czy zamieniłeś zasilacz na markowy ? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.