x-kom hosting

Czy do prostej edycji filmów można coś z tego wybrać?

romkwie
utworzono
utworzono

Komputerki nie należą do najnowszych, ale ...

Jeden z tych komputerów małym kosztem (nie chcę inwestować w sprzęt profesjonalny) mogę mieć. Czy da się na jednym z nich skleić filmiki z kamerki mini DV lub fotoaparatu HD stworzyć wideo DVD np. programem Sony Vegas, Ulead VideoStudio lub Pinnacle?

1.Intel Quad Core 4x2,66GHz / 250GB HDD / 2GB RAM

2.Intel Core 2 Duo 2x3,16GHz / 160GB HDD / 4GB RAM DDR2

Grafiki są chyba zintegrowane 256MB.

Który z nich bedzie lepszy do takiej zabawy i dlaczego?

 

 

remek4x4
komentarz
komentarz

Ten pierwszy bo ma więcej rdzeni ale będziesz musiał dokupić trochę RAMu, 2GB nieco mało.

 

BTW Jak zgrywasz filmy z mini DV?

romkwie
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy ilość rdzeni ma znaczenie?

Do tej pory zgrywałem filmiki z miniDV za pomocą Sony Vegas i kabla mini USB załączonego do kamerki, ale na bardzo słabym komputerze (Athlon 2400+ 1GB RAM). Próbowałem coś tworzyć, ale to szok.Trwało to wieki. Dlatego chcę na tym spróbować.

Edytowane przez romkwie
remek4x4
komentarz
komentarz

Tak ma znaczenie, w tym przypadku wydajność to [ilość rdzeni]*[taktowanie rdzenia] bo to procesory tego samego producenta z tej samej rodziny, większość programów do obróbki ma dobre wsparcie dla wielordzeniowych procesorów.

W jakiej cenie są te komputery? Może da się złożyć coś lepszego za te same pieniądze.

romkwie
komentarz
komentarz

Ceny w granicach 200-300zł. więc chyba nie warto za wiele dokładać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.