x-kom hosting

Problem z synchronizacją godziny

1Kris
utworzono
utworzono

Witam! Od jakiegoś czasu mój system podaje złą godzinę a synchronizacja czasu nie działa - pojawia się komunikat: "Wystąpił błąd podczas synchronizowania danych przez system Windows z..." Próbowałem już z całą masą serwerów (w tym wszystkie zapisane w systemie) i dalej to samo. Czy ktoś zna rozwiązanie?

Gość
komentarz
komentarz

Ustaw prawidłową godzinę w BIOS,albo wysiadła Ci bateria CMOS na PG.

1Kris
komentarz
komentarz

Ustaw prawidłową godzinę w BIOS,albo wysiadła Ci bateria CMOS na PG.

 

No właśnie... Jak włączam kompa to pojawia mi się "CMOS Cheksum Bad". Muszę wcisnąć F2 żeby dalej procedować. Czy tą baterię da się samemu wymienić zakupując w jakimś sklepie elektronicznym czy trzeba oddać do serwisu?

piotrk2683
komentarz
komentarz (edytowane)

jak to stacjonarny komp i nie masz gwarancji i plomb na śrubkach na obudowie możesz sam spokojnie wymienić, to nic trudnego,

 

ale zacznij od ustawienia godziny w Biosie ,bo może tylko to trzeba zrobić :)

Edytowane przez piotrk2683
1Kris
komentarz
komentarz

jak to stacjonarny komp i nie masz gwarancji i plomb na śrubkach na obudowie możesz sam spokojnie wymienić, to nic trudnego,

 

ale zacznij od ustawienia godziny w Biosie ,bo może tylko to trzeba zrobić :)

 

Już to robiłem. Nie działa...:]

Youki
komentarz
komentarz

Nie działa ustawienie daty w BIOS"ie, czy wymiana bateryjki ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.