x-kom hosting

Wybór sterownika przy instalacji windowsa 10 technical preview

nokia04704
utworzono
utworzono

Witam, instalator windowsa 10 technical preview prosi mnie o wybór sterownika a ja nie wiem o co chodzi, jaki sterownik i gdzie go znajdę. Posiadam windows 7 starter sp1 hp mini 110, instaluję z bootowanego pendive'a. Byłbym bardzo wdzięczny.

Sadysta
komentarz
komentarz

Możesz wkleić screena albo jaki dokładnie komunikat wyskoczył ?

nokia04704
komentarz
komentarz

Aktualnie nie, a tak się da po biosie? komunikat polegał na tym, aby wybrać sterownik z folderów np. komputer dysk twardy pobrane itp.

Sadysta
komentarz
komentarz (edytowane)

A spróbuj go zainstalować na jakiej wirtualnej maszynie np. virtual boxie.

Zobacz czy też wyskoczy ten komunikat - jeśli tak to wrzuć screena.

Masz tu filmik jak to zainstalować na VB.

https://www.youtube.com/watch?v=NY6qJS6tQqY

Edytowane przez Sadysta
nokia04704
komentarz
komentarz

Ok spróbuje jutro a może jeszcze dzisiaj, na tej stronie http://tech-online.pl/instalacja-windows-10/opisują, że należy bez bootowania pendive'a przenieść iso i z usb zainstalować poprzez setup, może być instalacja windowsa jak programu? chyba tak próbowałem


Tak to wolałbym zrobić format bo niemiłosiernie "działa" ten windows na netbooku


Wyświetla mi się także na drugim komputerze

Sadysta
komentarz
komentarz

Pierwszy raz takie coś widzę.

Może masz jakiś zły obraz? tzw. źle się zgrał na pendriva.

Próbowałeś pobrać najnowszy obraz i zainstalować go z płytki ?

nokia04704
komentarz
komentarz

W netbooku to trochę trudno z płyty ;)

obraz pobrałem ze strony instalki.pl i zbootowałem na pendrive'a programem ultraiso, bios wybór zainstaluj no i to tyle


ok jeszcze raz spróbuje ale wątpie, poprzez program pendrive sam się formatuje

Sadysta
komentarz
komentarz

Takie obrazy najlepiej pobierać bezpośrednio z tej stonki http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/preview-iso

A na wirtualnej maszynie próbowałeś instalować ?

nokia04704
komentarz
komentarz

Niestety muszę swierdzić, ze po ponownym zbootowaniu jest to samo,

nie wiedziałem o tym poza tym nie można było utworzyć konta,

nie chcę tego próbować na głównym, chce go wyczyścić, i korzystać nie sobie sprawdzić 


dobra pobiorę jeszcze raz


Mógłbyś mi to przetłumaczyć co jest na stronie, co powinienem zrobić punkt po punkcie?


Teraz wyszukuje mi aktualizacj iw windows update po uruchomieniu pliku 10MB na głównym to ja nie chcę, co teraz będzie i co jak się pojawi wersja stabilna?


da się to usunąć?


Ok usunąłem, co do 10 to pobiera, zobaczę jutro czy da rade

nokia04704
komentarz
komentarz

Ok udało się, szkoda, że nie ma opcji readyboost co naprawdę pomaga ale to jeszcze nie finalna wersja ;)

Sadysta
komentarz
komentarz

W czym tkwił problem ? :D

nokia04704
komentarz
komentarz

nadal nie mam pojęcia, zrobiłem to przez windows update, tylko intalatorowi nie pasował jeden program i kazał odinstalować a jak to zrobiłem to zaczął pobierać aktualizację po raz kolejny :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.