x-kom hosting

Brak rozmagnesowania a raczej jego złe działanie.

Izane
utworzono
utworzono

Witam, Mój drugi problem o monitorach dziś ;)

Ten jest troche chyba łatwiejszy...

Pewnego razu mialem głośnik niskotonowy za blisko monitora co spowodowalo przefarbienia na monitorze..., lecz jakimś cudem rozmagnesowanie nie daje sobie z nimi rady (w sumie gdy je włączam to nawet nie widać aby co kolwiek robił, tylko słychać na chwilę jakby to włączył a potem słychać jakby to wyłączył).

przfarbienia w sumie mam już tylko z prawej i lewej strony na końcach monitora na całą wysokość... (kiedyś miałem większe bo po użyciu rozmagnesowania zrobilo się na cały monitor)... zlikwidowalem to w 20 minut... machając magnesem...

i teraz moje pytanie...

Jak można to naprawić?

i Czy jeśli trzeba jeździć magnesem to jest to bezpieczne dla monitora? i mogę tak robić?

Monitor to:

SAMSUNG SyncMaster 753DFX

Dziękuje za pomoc.

Tomek
komentarz
komentarz

Czy działa rozmagnesowanie monitora fabryczne. W monitorach Samsunga w menu można ręcznie włączyć rozmagnesowywanie.

Jeżeli nie działa spróbuj naprawić(jeżeli się na tym znasz) przeważnie pojawiają się zimne luty lub ulega uszkodzeniu pozystor cewek.

Rozmagnesowanie monitora można przeprowadzić w domowych warunkach za pomocą dużego transformatora lub elektromagnesu poruszając go w pobliżu ekranu monitora(może być lutownica transformatorowa).

Izane
komentarz
komentarz

No właśnie jak pisałem nie działa ... no ale ponieważ się na tym nie znam to... wole nie ruszać ;)

a czy zwykłym magnesem też da rade? i jest to bezpieczne dla monitora? i jak coś... skąd wziąć taki elekromagnes?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.