x-kom hosting

Formatowanie, brak CD Drivers, pilne!

akakobra
utworzono
utworzono

Witam.

Możliwe, że źle wybrałem temat, ale zalogowałem się 1 raz.

Mam za zadanie sformatowac laptopa ASUS X50GL z systemem operacyjnym Vista. Znalazłem na internecie jak to zrobic krok po kroku: https://asus-serwis.pl/docs/asus_vista_recovery.pdfWszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że nie mam Drivers CD. Ktoś może wie, jak sformatowac tego laptopa bez Drivers CD? może można ją jakoś zastąpic np. ściągając wymagane sterowniki, zgrac je na płytę i odpalic podczas formata, kiedy pojawi się komunikat? Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Gość
komentarz
komentarz

Płytę z Vistą masz?

Bo moim zdaniem znacznie trudniej wgrać system niż sterowniki.

Sterowniki teoretycznie można pobrać z neta.

Robiłem kiedyś koledze starego Asusa z Vistą,najpierw instalacja systemu potem 

z płyty ze sterownikami wybierało się które trzeba zainstalować.

miciugo
komentarz
komentarz (edytowane)

Co ma recovery do płyty? Kolego nie słuchaj gości którzy nie wiedzą co to recovery.    :cisza:

 

 

Jeśli formatujesz lapka poprzez recovery, to stery powinny się także zainstalować. Jeśli się nie zainstalują, to pobierzesz najnowsze po formacie, bezpośrednio ze strony wytwórcy lapka.

Gość
komentarz
komentarz

To do mnie było?

 

Nie pisz głupot bo doskonale wiem co to recovery i jak działa.

1.F9 w Asusach

2.F4 w Samsungach

3.F12 lub 0 [zero] w toshibach

4.F8 w Dellach

5.OKR lub novo w nowych Lenovach w IBM był klawisz ThinkVantage

Tak masz racje poprzez przywracanie z recovery system ma sie przywrócić razem ze sterownikami i programami od producenta

co niektórzy nazywają śmieciami.

 

Wygląda jednak że autor ma płytę z Windowsem a nie ma ze sterownikami,a stery bez problemu pobierze z neta.

miciugo
komentarz
komentarz

Kolego, skoro autor tematu daje instrukcję do przywracania poprzez recovery, a nic nie pisze że ma płytę z windą, to co mogę sądzić o twoich poradach? Czy ty w ogóle czytałeś pierwszy post?    ;>

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.