x-kom hosting

problem z internetem i dźwiękiem w Windows XP

gwan
utworzono
utworzono

Witam.
Przedstawię swój problem: mam 2 komputery obydwa podłączone do jednego modemu (PLANET FSD-503). Na obydwu był zainstalowany Windows 7 lecz zaczęły "mulić" więc zmieniłem najpierw na jednym z nich system z 7 na XP robiąc pełny format dysku. Po instalacji XP na jednym z nich przestał działać dźwięk i internet. Gdy próbowałem sprawdzać jaka jest karta dźwiękowa przez START->URUCHOM->dxdiag wyskakuje, że karta dźwiękowa w ogóle nie jest zainstalowana. Internet w założeniu miał też zacząć działać po samym podłączeniu kabla od modemu. Zainstalowałem Service Pack 3.
Prosiłbym o pokierowanie mnie jak mam zwalczyć ten problem, będę wdzięczny za informacje typu "krok po kroku" lub coś w tym stylu. Czekam ewentualnie też na pytania mogące pomóc w rozwiązaniu tego problemu.
Z góry WIELKIE dzięki.
Pozdrawiam! 

manieq_89
komentarz
komentarz

Musisz zainstalować sterownik od karty dźwiękowej i sieciowej.

Gość
komentarz
komentarz

Podaj dokładne dane komputerów.

gwan
komentarz
komentarz

Jak to posprawdzać? Tzn. te dokładne dane - czy jest jakiś program, który mi wyświetli informacje o karcie sieciowej, dźwiękowej i resztę potrzebnych informacji?

Maokaj
komentarz
komentarz

Nie posiadasz żadnej płyty do tego komputera??

gwan
komentarz
komentarz

nie mam płyty niestety żadnej

Użyłem Everest'a i co do płyty głównej:

WŁAŚCIWOŚCI PŁYTY GŁÓWNEJ

  • ID płyty głównej: <DMI>
  • Nazwa płyty głównej: Hawlett-Packard HD Compaq dc7700 Small Form Factor

 

WŁAŚCIWOŚCI MAGISTRALI FSB

  • Typ magistrali: Intel GTL+
  • Szerokość magistrali: 64-bitowy
  • Rzeczywista częstotliwość taktowania: 200MHz (QDR)
  • Efektywna częstotliwość taktowania: 800MHz
  • Przepustowość: 6400 MB/sek

 

WŁAŚCIWOŚCI MAGISTRALI PAMIĘCI

  • Typ magistrali: DDR2 SDRAM
  • Szerokość magistrali: 64-bitowy
  • DRAM:FSB Ratio: 10:6
  • Rzeczywista częstotliwość taktowania: 333MHz (DDR)
  • Efektywna częstotliwość taktowania: 667MHz
  • Przepustowość: [ TRIAL VERSION ] MB/Sek

WŁAŚCIWOŚCI MAGISTRALI MIKROUKŁADÓW PŁYTY GŁÓWNEJ

  • Typ magistrali: Intel Direct Media Interface

 

co do karty dźwiękowej powinno to wyskoczyć e Evereście w zakładce Karta wideo Windows, tam jednak jest pusto. w zakładce Karta wideo PCI / AGP jest Intel GMA 3000

  •  
r102
komentarz
komentarz (edytowane)

Ludu, czy lud nie ma gogla ?

 

http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=3232108

 

 

Aha, może jeszcze poinstruuję - instaluj wszystkie, 

tak jak tam leci po kolei zaczynając od chipsetu...

 

Zastanowiłbym się jedynie nad BIOSem, jak wszystko działa

to jednak aktualizacja BIOS niesie czasem ryzyko padu /np wyłączą prąd...

  • 2 tygodnie później...
adamsa1
komentarz
komentarz

Polecam program DriverPack Solution. Automatycznie zainstaluję ci wszystkie potrzebne sterowniki i powinno być po problemie.

Gość
komentarz
komentarz

Ja natomiast zdecydowanie odradzam tego typu programy.

Jeśli są sterowniki na stronie producenta,to trzeba je zainstalować a nie używać jakichś wynalazków.

Gość
komentarz
komentarz

dokladnie tak jak nowy mowi , tego typu programy czesto wwalaja sterowniki nieodpowiednie i potem system sypie BSoD'ami itp...

jak masz jakies nieznane urzadzenie w panelu sterowania po instalacji sterownikow to szukaj do tego sterow po ID urzadzenia

adamsa1
komentarz
komentarz

Ten program dostałem na płytce od serwisanta. Sam nie byłem pewien, czy korzystać z takiego czegoś jednak ten program jest niezastąpiony. Naprawdę mogę go godnie polecić, instaluje wszystkie stery i nie trzeba się paprać z ściąganiem i innego typu pierdołami.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.