x-kom hosting

[ZAKUP DOMENY] Wielozadaniowa domena z nazwiskiem

Gamer7_7
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, 
potrzebuję zakupić domenę typu nazwisko.pl, ale nie jest to takie proste jak mi się wydawało, ponieważ tonę w morzu ofert, a nie wiem, która jest na prawdę dobra, sprawdzona i niezawodna.

Po pierwszę - na domenie mają się znajdować co najmniej 2 subdomeny dla firm, ew jeszcze jakieś na moje potrzeby, więc rejestracja nieograniczonych (dużej liczby) subdomen jest jak najbardziej wymagana.

Oczywiście również konta e-mail dla rodziny (na szczęście nazwisko się nie odmienia :D) i dla firm (subdomen). Trochę przestrzeni też by się przydało.

Następnie da pewno będę uruchamiał jakiś mały serwer linuxowy z SAMBĄ dla domu, centrum multimediów itp. ale też z ownCloud. Chciałbym dostęp do niego domenę, ale nie wiem jak dokładnie skonfigurować DNS (oczywiście funkcja musi być dostępna). Czy ktoś może dać mi jakieś wskazówki?

Co do hostingu, preferuję aby był w pakiecie, ponieważ na sprzęcie będę eksperymentował, a strony muszą być stabilne i dostępne. Kreator nie jest ważny, strony będę budował sam.

Jakie oferty hostingowe spełniające powyższe kryteria? (subdomeny, emaile, konfig. DNS i WWW)?

Nie wiem również na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze oferty, więc proszę ekspertów o jakieś wskazówki i propozycje hostingów.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Gamer7_7
 

Edytowane przez Gamer7_7
  • 2 tygodnie później...

Gamer7_7
komentarz
komentarz

Czy to oznacza, że nikt nigdy nie zakładał domeny i nie ma doświadczenia/opinii na temat żadnej z firm?

krzysiuus
komentarz
komentarz

Najpier kupujesz domenę później hosting (nieraz można w pakiecie ale w większości przypadku lepiej oddzielnie).

Domenę kupujesz najtaniej w OVH.pl (światowa firma, także o bezpieczeństwo możesz być spokojny).

 

Hosting kupujesz patrząc dopiero na inne parametry które podałeś (nielimitowana ilość domen, kont @ itd.).

Przykładowo linuxpl.com lub sixwishlist.com

 

Na końcu podpinasz domenę pod serwer.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem czy autor sie nie zna czy nie wie co mowi ale przede wszystkim nigdy nie kupuje sie domen na nazwisko.

Najlepiej np. na imie i to najlepiej nie swoje tylko kolegi (np. z liceum) albo kolezanki.

I zamiast:

-malinowski.kubek.pl

-kowalski.kubek.pl

Masz elegancko:

-stefan.kubek.pl

-maria.kubek.pl

 

Polecany serwis hostingowy:

elektroda-hosting.pl

Pierwsza domena za 20 zl, druga za pol ceny jezeli zamowisz dwie (oferta wazna tylko w poniedzialek i czwartek)

Edytowane przez czechup3
Gamer7_7
komentarz
komentarz

Wiem, że domeny z nazwiskiem głupio wyglądają, ale nie poradzę, taką mam kupić dla firmy, nie mój pomysł, ja zajmuję się tym tylko od strony technicznej :/

W każdym razie dziękuję wszystkim za propozycje , przejrzę oferty i napiszę, do czego doszedłem

krzysiuus
komentarz
komentarz

elektroda-hosting.pl ciekawe... polecasz a ich strona nie działa :E

Gamer7_7
komentarz
komentarz

Dokładnie - elektorda.hosting.pl nie działa ;)

Po wstępnym rozpoznaniu chyba zdecydowałbym się na hosting WWW w OVH, pakiet Personal.

Zawiera on więcej niż mi potrzeba miejsca, ale w przeciwieństwie do innych proponowanych hostingów oferuje nieograniczony transfer. Pozwala na rejestrację 10 kont mailowych, co na razie wystarczy, dodatkowo - ok. 10 zł/ mc to nie tak dużo.

Na plus jeszcze oferują rejestrację domeny darmowej, po roku odnowienie pewnie według normalnej stawki - 10 zł. A co do tego przekierowania na mój serwer, to załatwię to za pomocą 301 na jakieś tam subdomenie, hosting oferuje bodajeże nieograniczoną ilość subdomen, aczkolwiek zaleca się działanie nie więcej niż 5 jednocześnie, co mi wystarczy.

Wydaje się w porządku, ale proszę o Wasze opinie, abym później nie żałował, że dałem się uwieść marketingowi usługi.

krzysiuus
komentarz
komentarz

Polecam linuxpl.com i sixwishlist.com

 

W OVH to osobiście tylko domeny trzymam.

Gamer7_7
komentarz
komentarz (edytowane)

W linuxpl.com wgrę wchodziłby myślę ten pakiet : http://linuxpl.com/Konto-W2GB_f_2_pakiet_20

A
czkolwiek nie wiem jak to wygląda z transferem, czy limit 100GB to dużo, czy mało ? Na plus wydaje się jeszcze mieć konfigurowalny DNS.

Edytowane przez Gamer7_7
krzysiuus
komentarz
komentarz

100GB do dużo i jedna strona musiałaby być naprawdę duża aby zużyć ten transfer no chyba że będziesz udostępniał jakieś duże pliki? 

Jaka to strona?

Gamer7_7
komentarz
komentarz

Strona będzie przedstawiała ofertę firmy, jakieś zdjęcia sprzętu i ew. listy referencyjne, a na drugiej firmie to podejrzewam też tylko tekstowo oferta, a do ściagania ew, jakieś druki, czyli to chyba nie są duże pliki, no cóż, jak ruszy, to wyjdzie w praniu, dzięki za propozycję. A i nie wiem, czy to ma znaczenie, ale najprawdopodobniej zawartość będzie statyczna.

krzysiuus
komentarz
komentarz (edytowane)

Na takie strony w zupełności wystarczy w1gb.

Pamiętaj że zawsze możesz przenieść się na wyższy plan.

 

Zalecam na początku w1gb

 

 

Edycja/// Niedoczytałem że wziąłeś jednak OVH.

Powiem Ci że na takie strony o których piszesz transfer 20GB będzie z dużym zapasem.

Edytowane przez krzysiuuus
Gamer7_7
komentarz
komentarz

Dzięki za radę, w takim razie wezmę w1gb i zobaczę, co z tego wyjdzie.

Gość
komentarz
komentarz

Ale DDR3 czy DDR4? Bo to jest jest wazne.

Gamer7_7
komentarz
komentarz

O ile dobrze się orientuje, temat nie ma nic wspólnego z pamięciami RAM ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.