x-kom hosting

Windows XP Professional SP3 - Problem po reinstalacji

TsukiMatai
utworzono
utworzono

Witam.
Przechodząc od razu do sedna sprawy chciałbym spytać was o pomoc przy systemie wymienionym w tytule tematu.
Problem polega na tym iż, byłem zmuszony przeinstalować bratu system na komputerze ponieważ delikatnie mówiąc nie dbał o niego, system najprawdopodobniej został tak zawirusowany że programy antywirusowe, programy do rotików(o ile tak to się pisze) nie były w stanie tego wyczyścić i nic z tym zrobić, system sam otwierał strony internetowe co jakiś czas, dyski niekiedy same się zapełniały i inne tego typu problemy. 
Tak więc usunąłem starty system(Był to Windows Xp lecz starszy, bez dodatku sp3) i zainstalowałem nowy z botowalnego pendrive'a, wszystko wyszło ładnie ponieważ nie mam większych problemów z zabawą w biosie a bynajmniej nie takich by nie poradzić sobie z zainstalowaniem systemu z płytki czy pendrive.
System chodzi poprawnie lecz nie jestem w stanie połączyć się w nim z internetem tak więc nie jestem w stanie pobrać żadnych sterowników, wchodząc w menedżera urządzeń zorientowałem się że system nie wykrywa karty sieciowej (nie mam pojęcia czemu tak jest) a wręcz kuje w oczy jej brak pośród wszystkich urządzeń/sterowników jakie tam są. 
Moje pytanie brzmi co mogę teraz zrobić by doprowadzić ten system do porządku dziennego ? nie znam się za bardzo na systemie XP bo osobiście używam systemu Windows 7, tak więc potrzebuję pomocy kogoś kto dobrze zna XP'ka, problem jeszcze leży w tym że system ten jest w angielskiej wersji językowej co nie sprawia mi większych problemów ponieważ uczę się tego języka ale nie znam go na tyle by zrozumieć niektóre rzeczy. 
Komputer ten nie jest nowej daty ale dla mojego brata wystarczy ponieważ przed tą reinstalacją używał go głównie do siedzenia w internecie czy grania, sądzę że podstawowe informacje o komputerze przydadzą się osobie chętnej do pomocy tak więc : System operacyjny Windows XP Professional SP3, Procesor : AMD Athlon(tm) Processor LE-1620 + jakieś startowe sterowniki do karty graficznej Nvidia nForce i innych, byłbym wdzięczny za udzielenie pomocy od początków zainstalowania tego systemu bym mógł dalej uporać się z zainstalowaniem np. programu antivirus i innych potrzebnych rzeczy.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Jaki problem pobrać sterowniki na inny komputer i potem z pena zainstalować.

Jak ma wykryć kartę jeśli nie ma sterowników pewnie jest unknown device.

Podaj model płyty głównej.

TsukiMatai
komentarz
komentarz (edytowane)

No to model płyty głównej: Gigabyte technology M61PME-S2

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.