x-kom hosting

Chłodzenie wodne

raczo
komentarz
komentarz

Moim zdaniem za chłodzenie samego procka nie warto płacić 300zł . Jak już bawić się w WC to kupić coś porządnego co bedzie chłodziło procka, grafe itd. W tym przypadku lepiej kupić jakiś dobry wentylator.

astrorek
komentarz
komentarz

A podaj jakichś zestaw?

Gość
komentarz
komentarz
Pentium 3 500 mHz

384MB RAM SDRAM,

Ati RAGE PRO [8MB PAMIĘCI]

ZASILACZ 250W

Seagate 40GB

Windows 2000

Na taki komp. chcesz chłodzenie wodne?

astrorek
komentarz
komentarz

Nie, pisałem że to do nowego.

Gość
komentarz
komentarz

najlepiej zanurzyc cala jednostke centralna w oleju :)

astrorek
komentarz
komentarz

Ja się pytam poważnie.

Gość
komentarz
komentarz

nie warto placic 300zl za takie cos... albo cala jednostke centralna w oleju ,taniej ci wyjdzie i calosc ... w ogole takie experymenty sa bardzo fajnie , ja chcialem kiedys kompa zanurzyc ,ale cos nie wyszlo .... procka wez naturalnymi sposobami "ochlodz" ... najlepiej ,a nie wydawaj 300zl

Mateo93
komentarz
komentarz

Nie rozumiem czemu się czepisz oleju, nie dość że prawie darmowe (jeśli masz akwarium) to do tego bardziej wydajne!

http://galeria.purepc.pl/d/6365-4/Obraz+232.jpg

Edit:

E8*** są dobre w O/C to będziesz frytki smażył :D

Edit2:

A tak na poważnie to samemu poskładaj WC, wyjdzie ci taniej i wydajniej. Oczywiście na CPU i GPU.

astrorek
komentarz
komentarz

Podaj przykładowy zestaw na CPU i GPU, tak do 500zł, chociaż im tańsze tym lepsze. Karta 8800GT, procek E8400.

Sonido
komentarz
komentarz

I jak Ty chcesz 8800GT wodą schłodzić :haha: jak tam bloku nie ma WC. A bloczek na GPU to już wydatek 100-200 pln także szczerze mówiąc nie widzę sensu wdawać się w WC. Lepiej kup jakiś wentyl na proca zalmana z najwyższej półki i do tego zmień chłodziwo na grafie, jeśli chcesz mieć ciszej i wydajniej w OC. Wyjdzie Ci ok 300-350 PLN. Za dobrą "wodę' fabryczną 3ba dać sporo więcej, aby efekt był dobry. Poza tym słyszałem, że TT Gig Water przeciekają.

btw: Zalman 9700 jest wydajnością porównywalny z przeciętnym, standardowym chłodzeniem wodnym, więc możliwości ma spore ;) astorek wodne zamontuj jak będziesz miał więcej kasy i wtedy wsadzisz do budy naprawdę coś extra i pochwalisz się tu nam na forum :mruga:

astrorek
komentarz
komentarz

A podaj może zestaw tylko do CPU, tak do 500zł, samemu złożony.

PS. A mogę mieć i wodne i powietrzne chłodzenie na CPU równocześnie?

Sonido
komentarz
komentarz

Jednocześnie wode i powietrze to nie bardzo. Jak już napaliłeś się na te wodne to zaadaj z Black_Tiger'em - napewno coś Ci doradzi.

Mateo93
komentarz
komentarz

Możesz też jak mówi SebaSonido kupić pasywne z najwyższej pułki i wentyle na najniższych obrotach, też będzie wydajnie. Tylko ile miejsca to zajmie...

A jeśli naprawdę chcesz wodne to zajrzyj do Realitynet, tam na 90% jaki produkt nie kupsz to będzie dobry, przynajmniej jakiś niecały rok temu tak było, jak się tym interesowałem :P

sellston
komentarz
komentarz

dobre wc można złożyć za ok.600zł na sam CPU i wtedy można jeszcze go rozbudowac w późniejszym czasie

ps. żadne chłodzenie powietrzem niebędzie lepsze od wc np Quada typo wykręcił na wc do 4,2ghz a na powietrzu możesz max do 3,2 na scythe ninja i do tego w stress na wc oc 4ghz masz 45C a na powietrzy na oc 3,2 ghz 65C

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.