x-kom hosting

Kabel sata na ata. Podłączenie dysku i DVD

Mariuho
utworzono
utworzono

Cześć,
Składam nowego kompa i mam dvd stare na takie taśmy ale nie wiem gdzie tą taśme podłączyć, pasuje w express gate ale nvm czy można tak podłączać.

oyamakarate
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie podłaczysz nigdzie ponieważ te taśmy to złącze ATA którego nowe płyty główne nie posiadają. Można skorzystać z przejściówek ale jak to z nimi jest nie działają świetnie. Podaj jeszcze model płyty głównej.

  • Dobra wypowiedź 1
Mariuho
komentarz
komentarz

Asus m4n68t pro. To musze kupić inne dvd? Ale na zlaczu express gate jakos wchodzi ta taśma.

Mariuho
komentarz
komentarz

Szukam kabla z ata (stare dvd z płyty głównej msi ms 6367) na sata do mobo asusa m4n68t pro.
Szukam na allegro ale coś te przejsciówki nie wyglądają jak te stare taśmy.

mieczyslaw
komentarz
komentarz

Nie ma czegoś takiego jak kabel ata na sata. Są adaptery SATA->IDE & IDE->SATA

rafalluz
komentarz
komentarz

To nie znaczy, że będzie działać. Zresztą jeśli pasuje, możesz odpalić i się przekonać.

  • Dobra wypowiedź 1
Breaky83
komentarz
komentarz

Asus m4n68t pro

Ta płyta ma chyba jedno IDE, tylko mogłeś już pod to podpiąć dysk twardy, podaj jego model, albo sam powiedz czy jest pod SATA, czy pod ATA(IDE). Pozdrawiam :)

  • Dobra wypowiedź 1
r102
komentarz
komentarz

Tam jest gniazdo IDE, wetknąłeś przecie w nie taśmę, dlaczego tam obok jest napis Express Gate to nie wiem...

 

Włóż do napędu płytkę i zobacz czy działa...

  • Dobra wypowiedź 1
Mariuho
komentarz
komentarz

Tam jest gniazdo IDE, wetknąłeś przecie w nie taśmę, dlaczego tam obok jest napis Express Gate to nie wiem...
 
Włóż do napędu płytkę i zobacz czy działa...


Oyamakarate i rafalluz mówią że nie bd działać no ale skoro nic sie nie stanie to sprawdze :)
Mariuho
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy są takie przejściówki którymi mógłbym podłączyć mój stary dysk?
On ma pewno ata bo bardzo stary jest.

Płyta główna asus m4n68t pro
Sata

quatium
komentarz
komentarz

Z tego co widzę to na płycie masz złącze IDE.

  • Dobra wypowiedź 1
Mariuho
komentarz
komentarz

Tak mam, ale jak wcześniej pytałem to pisali że może nie działać bo express gate itd...
A podłączyłem tam i zadziałało :).
Temat do zamknięcia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.