x-kom hosting

wentylator

kytof1
utworzono
utworzono

Mam zamiar kupić nowy , dodatkowy wentylator , z tyłu obudowy mam go zamiar umieścić , wczoraj mierzyłem linijką od jednej dziurki dzo drugiej , specjalne na umocowanie i wyszło mi że 7 cm i pare mm ,czyli nowy wentylator będzie mial 8 cm?

Fallen
komentarz
komentarz

Napewno masz otwory na zamontowanie wiatraka 80x80, jesli masz watpliwosci to pozycz zwyklego wentyla 80x80 i sprawdz czy bedzie pasowac ;)

kytof1
komentarz
komentarz

Zamontowałem ten nowy wentylator z tyłu obudowy, mam dwa pytania ,pierwsze czy ten wentylator powinien wyciągac powietrze z obudowy i wiać na zewnątrz , a drugie ,czy obniży mi troche temperatury podzespołów komputera?

Rincewind
komentarz
komentarz

Wentyl powinien być ustawiony aby wyciągał ciepłe powietrze.

A tu masz jak zamontować cały zestaw wentylków:

84da4a57b8ec16bb.jpg

a wentyl chociaż o trochę powinien obniżyć temperaturę.Zależy jaki kupiłeś, z jakim przepływem powietrza.

Gość
komentarz
komentarz

Ten na górze tej budy na obrazku to też wentyl? bo jeszcze się z czymś takim nie spotkałem :blink:

Rincewind
komentarz
komentarz

Jest tak że ciepłe powietrze zawsze idzie do góry....więc można włożyć tam wentyl który będzie wyciągał te powietrze...ale można tam zrobić tylko wylot.....ale lepiej z wentylem....

ATX.jpg

zimne powietrze

ciepłe powietrze

jeszcze zimne powietrze ociepla sie przez podzespoły które uwalniają ciepło i wędruje do góry gdzie wylatuje.....fruuuuuuuu

////////////

ten wylot jest zazwyczaj w nowszych obudowach

konsior
komentarz
komentarz

Zastanawiam się nad kupnem tego giganta Scythe Mugen (Infinity) ale obawiam się, że może być za duzy jak na moją obudowę! Jaki jeszcze dobry wentyl. polecacie?? tak żeby miał mniejsze rozmiary a dobrą skuteczność!

Gość
komentarz
komentarz

Hmmm... to w nowych obudowach jest takie cos?? a w starych da się cos takiego zrobic??

Rincewind
komentarz
komentarz

no jasne że sie da. sam planuje coś takiego

musisz kupić wentyl 12cm (najlepiej z oświetleniem) :P np. http://allegro.pl/item298822317__revoltec_...gwarancja_.html

gril aby do wentylatora ci sie nic niepożądanego nie dostało http://allegro.pl/item301204210__sunon_gri...mm_i_120mm.html

i wywiercić dziurę, tylko jak ? hmmm sam sie zastanawiam......

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.