x-kom hosting

Sterowniki, wirusy, antywirusy i problemy z komputerem. BŁAGAM O POMOC

koda61
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, tak wiem już wcześniej pisałam tematy na ten temat. Ale teraz chce to zebrać wszystko "do kupy".postaram się to w miarę jasno wyjaśnić.Więc:
➡ komp chodzi o wiele wolniej niż wcześniej tj. Kilka miesięcy temu chodził lepiej. W czym rzecz? Chciałabym cofnąć system do np. 1 października ale się nie da. Można maksymalnie do 14 01 15 (pisze to dnia 16.01.15)
➡ są wirusy nie wiadomo skąd. Antywirus nie chodzi tak jak powinien (dane na końcu) tzn nie chroni w pełni komputera co prowadzi do tego ze wirusy Wchodzą sobie dalej do plików systemowych
➡objawy tego ze są wirusy: Jeżeli klikne raz na folder to on się otwiera, a przecież trza kliknac dwa razy- przeskakiwanie po kilka stron;po włączeniu komputera jest standardowe tło zapraszamy a potem pojawia się tapeta i kursor myszki ale nie ma paska i ikonek i trza czekać kilka minut aż się ikonki i pasek pojawia- brak ikonek i paska zadań; komp znacznie wolniej pracuje, jest mu bardzo ciężko pracować cały czas coś mieli słychać takie odgłosy mielenia to chyba znaczy ze pracuje- wolniejsza praca kompa; podczas skanowania wyskakuje komunikat Kreatora znajdowania nowego sprzętu mianowicie chodzi o instalacje Rozjazdowej kopii w tle woluminów totalnie nie wiem co to jest- nieoczekiwany Kreator; dodatkowo antywirus pokazuje że w google chrome jest wirus i nie wiem jak go usunac-wirus w przeglądarce
➡mam płytkę od antywirusa żeby przeskanowac kompa ta płytą ale bez udziału systemu Windows tylko z udziałem systemu operacyjnego Linux wraz z antywirusem. Wszystko byłoby super gdyby nie to ze w BIOSIE trza ustawić pierwsze urządzenie bootujace na płytkę cd Rom a jako drugie dysk twardy A ja mam na odwrót. Boje się ze coś przestawie a trochę czytałam o tym biosie i tam jest wszystko odnośnie kompa
I ostanie to screeny mojego biosa, procesora CPU w menadżerze zadań i ta Rozjazdowa kopia w tle woluminów. Błagam o pomoc tu sa dane kopma dziękuję z góry za pomoc

Windows XP Home Edition dodatek service Pack 3
Procesor Intel Core 2 CPU 6320 @ 1,86 GHz 1,87 GHz
1,99 GB RAM Rozszerzenie adresu fizycznego

Antywirus sprzed ok. Pół roku (moim Zdaniem naj bo nie było Przy nim żadnych objawów) Eset Smart Security 5
Antywirus sprzed ok dwóch miesięcy G DATA Total Protection
Obecny antywirus G DATA Internet Security
I na chwilę był darmowy avast i on znalazł jednego wirusa i go usunęłam i avasta odinstalowalam
Błagam proszę o pomoc tylko taka porządna dziękuję bardzo z góry pozdrawiam :)
Jeszcze zapomniałam dodać że jak chce zainstalować ta kopie to pisze ze ta instalacja może teraz lub w przyszłości zakłócić prace systemu Windows XP a przecież 8 sierpnia jakoś tak, wycofali aktualizacje do Windowsa a ja nie instaluje żadnych rzeczy typu ta kopia. Błagam o pomoc i z góry bardzo dziękuję za chęć pomocy dziękuję
 

 

No i jak komp sie wlacza to jest to okienko zapraszamy a potem trzeba czekac kilka min az sie pojawi pasek zadan i ikonki . blagam o pomoc, co mam zrobic? czy ten system nadaje sie jeszcze do naprawy? moze jakiegos fachowca? blagam prosze o pomoc! dziekuje

Emillod
komentarz
komentarz

Myślałaś nad tym żeby zrobić formata?

Hmm co do biosa to nic nie zepsujesz, po prostu musisz czytać co tam jest napisane. Przenosisz urządzenia bodajże F5 i F6 :) 

  • 2 tygodnie później...
sfgpkpk
komentarz
komentarz

format kiedys tez mialem taki problem wirusy zamulily kompa i musialem se ladowaac ikonki pisanc w uruchom explorer.exe potem format zrobilem i chodzi jak z fabryki

  • 2 miesiące później...
sfgpkpk
komentarz
komentarz

wooooow wiesz z tym wolnym uruchamianiem ikonek i paska nacisnij razem control+alt+delete menedzer zadan potem nowe zadanie i wpisz explorer.exe u mnie to zawsze dziala i niezepsujesz nic tym i lepiej zformatuj kompa i system zainstaluj na nowo przyda ci sie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.