x-kom hosting

Windows 10 - dyskusja ogólna

darkowal
komentarz
komentarz

Mam 10 i nigdy nie narzekam. Co do szpiegowania to ściema.

arkadiusz97
komentarz
komentarz (edytowane)
Co do szpiegowania to ściema.

Możesz rozwinąć wypowiedź?

Edytowane przez amb00
arkadiusz97
komentarz
komentarz

Dobrze, że chociaż użytkownik będzie miał opcję rezygnacji z przesiadki na nowy system ale pliki instalacyjne i tak zostaną pobrane...

Nic nie zostanie pobrane. Trzeba sprawdzać każdą aktualizację i "ukrywać" tą odpowiedzialną za instalację Win10.

BringTheNoise
komentarz
komentarz (edytowane)

Nic nie zostanie pobrane. Trzeba sprawdzać każdą aktualizację i "ukrywać" tą odpowiedzialną za instalację Win10.

 

Myślisz, że przeciętnemu użytkownikowi Windy będzie się chciało sprawdzać każdą aktualizację czy przypadkiem nie próbuje wcisnąć im Windows 10? Ja w to wątpię.

Edytowane przez BringTheNoise
arkadiusz97
komentarz
komentarz

Myślisz, że przeciętnemu użytkownikowi Windy będzie się chciało sprawdzać każdą aktualizację czy przypadkiem nie próbuje wcisnąć im Windows 10? Ja w to wątpię.

No to mają problem :P

I to nie jest jakieś czasochłonne, bo na to trzeba poświęcić max 2 minuty co kilka dni lub nawet tygodni.

mietoo
komentarz
komentarz

witam,

 

3 dni temu upgrade'nolem win 7 na 10, ogolnie jest spoko tylko czas ladowania systemu jest nie porownywalnie dluzszy

korzystam z antywira i optymizatora 360 total security i na 7 od wlaczenia kompa do pulpitu mialem 8 sek a teraz ok 1 minuty :(

i maly problem z klawiatura, wiesza sie na logowaniu i musze odlaczyc i polaczyc wtedy dziala

 

a tak to szalu niema ale zle tez nie jest

BringTheNoise
komentarz
komentarz (edytowane)

Microsoft wraca do wyszczególniania zmian w aktualizacjach Windows 10.

 

Przynajmniej znowu będzie można sprawdzić co Microsoft wsadza do aktualizacji  :lol2:

 

Lista zmian w nowej aktualizacji:

 

 

  • Naprawiono problemy z weryfikacją, instalacją aktualizacji i instalacją systemu operacyjnego
  • Naprawiono błąd z pamięcią podręczną przeglądarki Microsoft Edge podczas korzystania z trybu prywatnego
  • Naprawiono błąd związany z jednoczesną instalacją aplikacji z Windows Store i aktualizacji w Windows Update
  • Naprawiono błędy z aplikacją Groove Music w Windows 10 Mobile
  • Usprawniono zabezpieczenia w jądrze Windowsa
  • Załatano lukę pozwalającą na zdalne wykonanie kodu w systemie
  • Załatano luki w zabezpieczeniach Internet Explorer 11 i Microsoft Edge, które pozwalały na wykonanie złośliwego kodu ze strony internetowej
  • Naprawiono drobne błędy w Windows UX, Windows 10 Mobile, Internet Explorer 11, Microsoft Edge
  • Załatano drobne luki w zabezpieczeniach .NET Framework, Windows Journal, Active Directory Federation Services, NPS Radius Server, WebDAV
Edytowane przez BringTheNoise
  • 1 miesiąc później...
BringTheNoise
komentarz
komentarz (edytowane)

Duża aktualizacja pt. Anniversary Update (wcześniej znana jako Redstone) dla Windows 10 wyląduje w okresie letnim.

Lista zmian: 

 

 

  • lepsza integracja z rysikami. Dojdzie sekcja Ink, w której znajdą się aplikacje obsługujące rysiki. Ink zintegrowany będzie także z Cortaną.
  • wprowadzenie uniwersalnego sklepu z aplikacjami. "Aktualizacja zostanie udostępniona także dla konsol Xbox One, smartfonów, tabletów i gogli HoloLens. Dzięki temu deweloperzy, którzy napiszą aplikację pod Windowsa, będą mogli ją udostępnić na wszystkich urządzeniach jednocześnie."
  • Wśród uniwersalnych aplikacji znajdą się Facebook, Messenger, Twitter, Vine, Instagram, Fitbit, Hulu, Uber i inne
  • W sklepie znajdziemy również gry. Na pokazie zaprezentowano Wiedźmin 3: Dziki Gon, Forza Motorsport: Apex i Age of Empires II HD jako uniwersalne aplikacje.
  • Wzmocnione zabezpieczenia dla poszczególnych aplikacji dzięki Windows Hello. Będzie można logować się do aplikacji m.in. za pomocą rozpoznawania twarzy. 

 

Kolejne zmiany zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Edytowane przez BringTheNoise
  • 1 rok później...
Misha.v1
komentarz
komentarz

Witam. Mam pytanie odnośnie Windows 10. Czy jeżeli kupie sobie normalnie legalnie ten system operacyjny, to dostane go na zawsze i będę mógł zawsze instalować gdzie chce i kiedy chce? Czy będę mógł go zainstalować tylko jednorazowo, czy może będę go mógł mieć jednocześnie na kilku komputerach?

Youki
komentarz
komentarz

Zwykła licencja jest na jedno stanowisko.

  • 1 rok później...
korczus
komentarz
komentarz

Witam, mam proste pytanie więc nie zakładam nowego tematu tylko tutaj się podłączę. Zakupiłem niedawno w sklepie nowy komputer z zainstalowanym win10 system był aktywowany, kompa oddałem do reklamacji bo założyli mi inną płytę niż chciałem, po wymianie płyty windows wywala błąd 0xC004F213. Czytałem, że takie rzeczy dzieją się po wymianie sprzętu ale czy da się coś z tym zrobić? Nie dostałem od sprzedawcy w sklepie żadnego klucza więc nie wiem w jaki sposób był on aktywowany. Wcześniej korzystałem z win8 i na ten system miałem wykupioną licencję.

  • 3 miesiące później...
HERBER
komentarz
komentarz

Cześć,
Proszę o pomoc; każdy plik który ściągne z internetu otwierany jest za pomocą np: Java lub AdobbleFlashPlayer.
Jeśli skorzystam z któregoś z tych programów przy otwieraniu pliku wyskakuje błąd, że dany program nie obsługuje takich plików.
Czy ktoś wie co zrobić by taki plik był normalnie otwierany, bez żadnych progrmów.

daniel88
komentarz
komentarz (edytowane)

Windows 10 ma podobno jakąś funkcje szpiegowania w sobie czy da się jakoś to wyłączyć ? Jakiś program czy coś ?

 

Edytowane przez daniel88
  • 4 miesiące później...
Gawel
komentarz
komentarz (edytowane)

Dopadło i mnie. Obciążenie procesora na poziomie 30 %, proces wyszukiwarka.

Windows 10 powoduje wysokie zużycie procesora. Winna jest zbiorcza aktualizacja

https://www.gry-online.pl/hardware/windows-10-zwalnia-po-nowej-aktualizacji-kb4512941/ze1ca90

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/programy/windows-10-powoduje-wysokie-zuzycie-procesora-winna-jest-zbiorcza-aktualizacja/2s0zrck

Jak ktoś jeszcze nie aktualizował to niech się wstrzyma

Edytowane przez Gawel

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.