x-kom hosting

Windows 10 - dyskusja ogólna

charlotte3
komentarz
komentarz

Wszyscy moi znajomi krytykują Windows 10. A potem wracają do starego systemu. Czy słusznie?

  • 2 tygodnie później...

Michaeeel
komentarz
komentarz (edytowane)

Mi się nowa winda nawet podoba, fajnie współgra z Lumią, wygodne aplikacje, masa uproszczeń dla wszystkiego, łądnie wygląda. Sama aktualizacja, pozatym, że trwała w nieskończoność, to przebiegła bezproblemowo. Dawne znajome rzeczy jak np stary panel sterowania wcale nie też nie znikneły, są nadal w systemie... tylko trzeba umieć szukać.

Tylko zastanawia mnie jak to jest z tym całym szpiegowaniem itp? Wszyscy ciągle piszą, że ten system ciągle nas inwigiluje i szpieguje? O co z tym chodzi, mógłby ktoś dać jakiegoś linka do info na ten temat?
Jak narazie w Windows10 wkurzyło mnie tylko to, że nie mogę zainstalować sterowników od modemu D-link... wyskakuje jakiś błąd, a wcześniej na 8.1 all działało. To problematyczne bo nie mogę korzystać z przenośnego internetu grrrr. 

Moja oceny poszczególnych systemów jakie posiadałem: 

Windows XP - 8/10
Windows Vista - 3/10
Windows 7 - 10/10
Windows 8 - 5/10
Windows 8.1 - 5/10
Windows 10 - 9/10

Dodam, że winda 10 sprawdzi się raczej głównie na laptopach, tabletach... tego typu urządzeniach. Jeżeli jesteście posiadaczami blaszaka z Windowsem 7 to raczej odradzam aktualizację do 10 ;)

Edytowane przez Noobek :D
  • 3 tygodnie później...
Maciek0404
komentarz
komentarz

Witam

Wczoraj zainstalowalem windows 10 i mam powazny problem. Komputer uruchamia sie normalnie do obrazu "witamy ponownie". Probuje kliknac dalej ale niestety komputer sie zawiesza i uruchamia sie ponownie. Komputer zostal zaaktualizowany z windows 7. Macie na to jakies rozwiazanie? 

MrAdrian976
komentarz
komentarz

Wszyscy moi znajomi krytykują Windows 10. A potem wracają do starego systemu. Czy słusznie?

Z czasem sam mam coraz większą ochotę wrócić na win 7.

erni2014
komentarz
komentarz

Win 7 to taki dobry stary XP.

gawryszczakowy
komentarz
komentarz

Panowie opłaca się aktualizować kompa na windowsa10? rozumiem, że aktualizacja przez neta to taka tylko nakładka? 

arkadiusz97
komentarz
komentarz

@UP Ta aktualizacja przez neta to jest pełna, normalna wersja, a nie tylko nakładka. A czy opłaca się zaktualizować...

Przetestuj system i sam zobacz, jak coś to zawsze możesz wrócić do poprzedniego systemu.

r102
komentarz
komentarz

Hmmm... 

 

W żaden sposób nie mogę zmusić programu GmaliBackup do pracy pod win10...

 

 Ktoś sobie może poradził ???

  • 4 tygodnie później...
cheroki
komentarz
komentarz

Mało programów jest jeszcze kompitabilnych z Windows 10 prawda?

r102
komentarz
komentarz

Ja osobiście zetknąłem się z tym i nie dało się tego jakoś obejść - jak w poście #84 - czyli z jednym  :cfaniak:

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Mało programów jest jeszcze kompitabilnych z Windows 10 prawda?

Większość powinno działać, z niektórymi może być problem. Ale jak coś to zawsze możesz mieć zarówno Win10 jak i jakiś inny starszy system.

  • 2 tygodnie później...
DiMateo
komentarz
komentarz

Mało programów jest jeszcze kompitabilnych z Windows 10 prawda?

 

Spora część programów działa dobrze, jednak są też takie z którymi są problemy.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Jak dla mnie W10 nie jest gorszy od W7, na nowszym systemie mój pecet działa płynniej, szybciej.

Paw565
komentarz
komentarz

Moje przygody z W10:
-internet nie działał
-ekran "migał"
A tak to system mi się podoba. Narazie zostaję przy Win 8.1.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Miałeś problem ze sterownikami a nie z samym OS - pretensje miej do producenta swojego sprzętu a nie do M$ :P

  • 2 tygodnie później...
Pyzaty
komentarz
komentarz

Jak zwykle - Linux o niebo lepszy.

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Jak zwykle - Linux o niebo lepszy.

Używałem przez pewien czas Debiana, jednak nie działało pod nim wiele gier oraz był średnio wygodny w użyciu więc wróciłem do siódemki. Choć nie wykluczam używania Linuxa gdy Win7 będzie zbyt przestarzały a pod Linuxem będzie działało więcej rzeczy. Można co prawda używać Windowsa i Linuxa równocześnie jednak to jest mało wygodne.

Pyzaty
komentarz
komentarz

Tak mam i po części masz rację. Np. jest dysk dzielony na 2 systemy. Jestem aktywnym graczem, ale na Linuxie działa masa aplikacji. Co lepsze - jeden z popularniejszych edytorów grafiki - Gimpa stworzono na Linuxa. Są nawet takie gry jak Wiedźmin 3, WoT, czy CS:GO.
Poza tym chodziło mi bardziej o to, że wiele rozwiązań jest od Linuxa ściągniętych.

  • 3 tygodnie później...
arkadiusz97
komentarz
komentarz

No to M$ wszystko wie co robicie na komputerze :P

http://pclab.pl/news67755.html

akali8888
komentarz
komentarz

Mam pytanie 15 stycznia kupuję laptopa wraz z windowsem 10 home 64-bity. Ma byc to ideany sprzęt do grania tylko i wyłącznie. Powiedzcie mi czy windows 10 home 64bit nadaje się do grania? czy z tym windowsem uda  się 300 fps w cs:go na niskich uciągnąć. I czy ten windows zapewni plynna rozgrywke. Proszę o wasze opinie. 

Ps. dodam ze laptop 980m i7 6700hq wiec sprzet napewno uciagnie ale czy na windows 10 home 64bit sie to uda

arkadiusz97
komentarz
komentarz (edytowane)

@UP Z wydajnością powinno być podobnie jak pod Win7 i 8.

Edytowane przez amb00
akali8888
komentarz
komentarz

A przez te aktualizacje robione bedzie mi sie miejsce na dysku bardziej zapelnialo? tzn ja sciagne windowsa na dysk SSD i po czasie czy ten dysk bedzie mial coraz mniej miejsca przez te aktualizacje? czy jak to wyglada

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Aktualizacje nie pochłaniają szczególnie dużo miejsca na dysku.

akali8888
komentarz
komentarz

Ok a powiedzcie mi jak to jest z tymi aktualizacjami. Bo mam wersje 10 home 64 bit wiec ja aktualizacji wylaczyc nie moge. Czy te aktualizacje mi jakos na pulpicie wyskocza ze cos sie aktualizuje czy nic nie wyskoczy i poprostu aktualizowac bedzie a ja sie bede wkurwiac ze mi zacina gre?

  • 4 tygodnie później...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.