x-kom hosting

Netbook Toshiba problem

majpaki11
utworzono
utworzono

Witam mam netbook Toshiba i mialem zaistalwane kilka systemow i przypadkowo usunolem wszystkie ale nie mam instalki noego win xp. Prosze mi pomoc jak mam go zaistalowac za pomoc pendrive. Gdy wlączam netbooka to pokazuje mi takie cos "error: no such partition grub rescue"

Gość
komentarz
komentarz

Licencja jest na jaki system?

majpaki11
komentarz
komentarz

Win XP

Gość
komentarz
komentarz

Instalacja Windows XP z pendriva to droga przez mekę.

Miałeś pewnie ukrytą partycję z obrazem systemu ale po zabawie z Linuksem już jej nie ma.

  • Dobra wypowiedź 1
majpaki11
komentarz
komentarz

Niestety taki netbook dostalem i chcialem sie pozbyc linuxa ale przypadkiem usunolem wsio prosze o pomoc jak z pendrive to zrobic


albo przez dysk zewnetrzny jesli idzie

Zayfi
komentarz
komentarz
Instalacja Windows XP z pendriva to droga przez mekę.

 

skoro to droga przez mękę to znaczy że nie masz żadnego doświadczenia i nie powinieneś zabierać głosu na tym foru. Niebawem instalacja systemów będzie odbywać sie tylko za pomocą USB.

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli nie miałbym napędu DVD to znacznie łatwiejsza instalacja jest z zewnętrznego DVD podpiętego pod USB.

Jak zainstalować XP z pendrive'a na pamięć nie umiem,w pełni przyznaję ale przynajmniej potrafię odszukać w necie;

 

http://tutoriale.x25.pl/tutoriale-windows/xp/21-instalacja-xp-z-pendrive.html

 

Znacznie łatwiej zainstalować przez napęd DVD podpięty pod USB.

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)
Witam mam netbook Toshiba i mialem zaistalwane kilka systemow i przypadkowo usunolem wszystkie ale nie mam instalki noego win xp. Prosze mi pomoc jak mam go zaistalowac za pomoc pendrive.

To znaczy masz pousuwane wszystkie partycje. Jak tak to może spróbuj jeśli nie masz instalki. Przywrócenia partycji do stanu przed ich usunięciem. Jakby się udało to wtedy zasięgniesz porady jak bezpiecznie usunąć co chciałeś. A przypadkowo usunąłeś wszystkie partycje. Tym programem do próby odzyskania utraconych partycji by był TestDisk.

http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/

Jak się nie mylę to jest on w paczce hirens boot cd czy niektórych może prawie wszystkich dystrybucjach Linuxowych. Można zgrać na pendriva np za pomocą yumi wspomniany program jak i wybrane dystrybucje Linuxowe. Na jednym pendrivie wszystkie te programy systemy. W Yumi też jest mozliwość do włączenia XP. Ale nie niem jak się sprawdza instalacja samego XP zainicjowana za pomocą tego programiku i z pendriva. Ale jak nie masz instalki. Mimo że piszesz że masz licencje ale czy OEM BOX żeby mozna było wykorzystać. Czy jest naklejka z numerkiem aktywacyjnym na laptopie i jaka wersja. To próba odzyskania partycji do stanu przed usunieciem. W sytuacji braku posiadania instalki by chyba była rozsądnym posunieciem. Ale czy udanym bo i tak nie masz nic do stracenia jak pousuwane. A może się uda.

r102
komentarz
komentarz

Eeeee... Lepsza by była ustawka na polanie w lesie :cfaniak:

hixmen
komentarz
komentarz

To znaczy masz pousuwane wszystkie partycje. Jak tak to może spróbuj jeśli nie masz instalki. Przywrócenia partycji do stanu przed ich usunięciem. Jakby się udało to wtedy zasięgniesz porady jak bezpiecznie usunąć co chciałeś. A przypadkowo usunąłeś wszystkie partycje. Tym programem do próby odzyskania utraconych partycji by był TestDisk.

http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/

Jak się nie mylę to jest on w paczce hirens boot cd czy niektórych może prawie wszystkich dystrybucjach Linuxowych. Można zgrać na pendriva np za pomocą yumi wspomniany program jak i wybrane dystrybucje Linuxowe. Na jednym pendrivie wszystkie te programy systemy. W Yumi też jest mozliwość do włączenia XP. Ale nie niem jak się sprawdza instalacja samego XP zainicjowana za pomocą tego programiku i z pendriva. Ale jak nie masz instalki. Mimo że piszesz że masz licencje ale czy OEM BOX żeby mozna było wykorzystać. Czy jest naklejka z numerkiem aktywacyjnym na laptopie i jaka wersja. To próba odzyskania partycji do stanu przed usunieciem. W sytuacji braku posiadania instalki by chyba była rozsądnym posunieciem. Ale czy udanym bo i tak nie masz nic do stracenia jak pousuwane. A może się uda.

Czego uwaga Moderatora jest przyczepiona do mojego posta. Mój post dotyczy porady do zaistniałej sytuacji autora. Nie jest zatem ten post. Jako wymiana poglądów w której uczestniczyli pozostali forumowicze. Czy uwaga nie powinna być jako oddzielny post. Do ogółu forumowiczów którzy uczestniczyli w temacie.


Youki (16 styczeń 2015 - 20:50): Usuwam posty niezwiązane bezpośrednio z tematem. Panowie, możecie sobie porozmawiać na PW i tam powymieniać swoje poglądy.
Czego uwaga jest przyczepiona do mojego postu. Mój post dotyczy porady do zaistniałej sytuacji autora. Nie jest to post uczestniczący w dyskusji. Czy poglądach pozostałych forumowiczów w temacie. Czy uwaga nie powinna być zawarta jako oddzielny post. Dotycząca ogółu forumowiczów uczestniczących w temacie.
Gość
komentarz
komentarz

Eee tam na forum jest jak w życiu są;równi, równiejsi i nietykalni jak ............ .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.