x-kom hosting

blue screen

Geniuzs
utworzono
utworzono

Witam.

 

Pewnego dnia po instalacji i odpaleniu po raz pierwszy battlefielda 3 komputer sam się wyłączył. Przy następnym włączeniu zobaczyłem blue screen. Zrestartowałem komputer i właczyłem bezpieczne włączanie ( safe mode czy coś takiego) w nim wyłączyłem karte graficzną i włączyłem normalnie komputer. Niestety przy wyłączonej karcie graficznej nie działa żadna gra, więc odinstalowałem obecną wersję nvidi i zainstalowałem nowszą. Potem odpaliłem komputer i znowu ten sam blue screen. Więc zrobiłem to samo tylko na innej wersji sterownika, próbowałem z 5 wersjii starych i nowych ale za każdym razem ten sam błąd. Szukałem podobnego tematu na różnych forach ale żadne rozwiązanie mi nie pomagało. Zdecydowałem sformatować komputer i wgrać nowego windowsa. Przedtem miałem na jednej partycji Viste na drugiej 7 . Na obydwu był ten sam błąd sformatowałem obydwa i wgrałem samą Vistę i dalej jest ten bład. Zauważyłem również że czasem jak właczam komputer z wyłączoną karta grafiki to i tak się włacza ten blue screen.

 

Zapomniałem dodać niektórych wersjii sterownika karty graficznej nie dało się zainstalować bo był potrzebny service pack ( bodajże 2) który się nie chciał zainstalować.

 

Trochę się już meczę z tym problemem więc proszę o pomoc.

 

Temperatura dysku twardego       35 stopni

Temperatura rdzenia procesora   39 stopni

Temperatura rdzenia grafiki          60 stopni 

--------------------------------------
Procesor:                                                       AMD Athlon 64 X2 5200+ (2600.0 MHz)
Płyta główna:                                                   GIGABYTE GA-M56S-S3 (nVidia nForce 560 (MCP65GT))
Pamięć:                                                         2 GBytes (Tryb dwukanałowy)
Dysk twardy:                                                    Seagate ST3500320AS (476,938 MBytes (500 GB))
Stacja dysków optycznych:                                       HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N (DVD+R DL)
Karta grafiki:                                                  ASUS EN8600GT
Karta dźwiękowa:                                                nVIDIA MCP65 - High Definition Audio
Karta sieciowa:                                                 nVIDIA MCP65 - Ethernet Controller
                                                                RealTek Semiconductor RTL8185 54M Wireless LAN Network Adapter

microsoft250
komentarz
komentarz (edytowane)

Ramy :D , miałem ten sam problem i okazało się że ramy się przegrzały , Wyłączyłem kompa , wyciągnołem ramy poleżały chwilę i wsadziłem i już jest ok :) 

Geniuzs
komentarz
komentarz (edytowane)

I nie nagrzewają ci się ponownie? Czemu w takim razie jak wyłączę grafikę komp się włącza a z grafiką już nie?

bubu12
komentarz
komentarz

może to ci pomoże ?

możesz zainstalowac do swojej grafiki sterowniki o max. oznaczeniu

GeForce 340.52 WHQL (GeForce 8000) tylko te jeszcze wspierają twoją serię grafiki

nowsze już nie będą działać ,ważne też czy system jest 32 czy 64 bity w sterownikach

- napisz jakie masz zainstalowane ? i zainstaluj właściwe

Geniuzs
komentarz
komentarz (edytowane)

Vista 32 bity. Obecnie mam zainstalowaną wersje 320.49 zainstalowała się sama przez windows Update. ta wersja będzie dobra http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/77223/en-us ??  Odinstalowywać starą wersje sterownika czy wgrywać od razu nową?

Youki
komentarz
komentarz

Odinstalować.

 

Problem leży raczej  po stronie sterowników, dokładnie jakich to bez pilków minidump Ci nie powiem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.