x-kom hosting

monitor panoramiczny Asus - niestabilny obraz

Korzik
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

mam problem z monitorem panoramicznym Asus VW193D.

Karta graficzna Palit GeForce 8600GT, rozdzielczość 1440x900.

Otóż np. przeglądając strony www, czy podczas pracy z jakimś programem monitor dziwnie się zachowuje. Obraz jest niestabilny wszystko tak delikatnie się porusza, "mruga", co jest bardzo denerwujące.

Można to jakoś naprawić ?

Oto screen, nie wiem czy coś widać, bo nie jestem w stanie zobaczyć, gdyż mi cały czas "miga" :(

beztytuumv9.jpg

W grach jest wszystko OK.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Edytowane przez naekana
modyfikacja nazwy tematu

dudeck
komentarz
komentarz

Możliwe, że masz za blisko głośniki od monitora albo urządzenia typu mikrofalówka. Nastaw może na większą częstotliwość odświeżania.

Lipton
komentarz
komentarz

ja mialem podobnie kiedy wiatrak stal w lato kolo monitora

Korzik
komentarz
komentarz

Hmm, głośniki rzeczywiście stały w bliskim sąsiedztwie monitora, więc odłączyłem, odstawiłem na bezpieczną odległość i nadal to samo. Problem jest losowy, tzn. czasami występuję czasami nie.

Odświeżanie ekranu 75 Hz, czyli maksymalna wartość.

Jakieś inne pomysły ?

dudeck
komentarz
komentarz

U moich rodziców zdarza się to też losowo. Zależy to od jakiegoś urządzenia w budynku w biurze, które zakłóca monitor.

spoko2
komentarz
komentarz

A może to wina kablówki. U mnie występują prążki i miganie obrazu po podłączeniu do tunera TV kabla telewizji kablowej. Podobnie występuje na telewizorze. Gdzieś wyczytałem że pomaga izolator galwaniczny wpięty w kabel dostarczający sygnał TV czy też internet. tu jest link - poszperaj w internecie - może to coś pomoże. http://tinyurl.com/ypsto8 .

można kupić też na allegro. Dużo piszą na ten temat na elektroda.pl

Tomek
komentarz
komentarz

Zmień na 60Hz.

Korzik
komentarz
komentarz

60 Hz nic nie zmienia.

Dziwne jest to, że przez 6 lat w poprzednim monitorze nic takiego się nie działo, a głośnik stał na nim.

Zauważyłem, że problem znika jeśli pogram chwilę w jakąś grę.

SleepWell
komentarz
komentarz

a może spróbuj zmienić rozdzielczość

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.