x-kom hosting

BS po zainstalowaniu sterowników AMD

szefcu45
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Zaczęło się od tego, że korzystając z laptopa, ekran zgasł na moment, potem obraz wrócił, pasek powiadomień wywalił dymek, że "sterownik grafiki uległ uszkodzeniu", pochodził jeszcze 5 minut, zawiesił, wywaliło bluescreena i po ponownym włączeniu po lewej stronie ekranu pojawiły się zielone paski(widoczne na dołączonym filmiku). Później działo się to co jakiś czas, czasami bywało że nawet cały dzień laptop nie wywalał błędu, lecz teraz kiedy tylko zainstaluje sterowniki do grafiki(próbowałem różnych, z różnych dat) nie wczytuje się nawet okno logowania.

Co najdziwniejsze na awaryjnym działa normalnie, na normalnym bez sterowników tez działa bezbłędnie tyle, że rozdzielczość jest niska.

Paski i linie też są dziwną sprawą gdyż pojawiają się na ekranie z logiem Packard Bell i na następnym tym czarnym(widać na filmiku) a kiedy wyskakuje okno "wczytywanie systemu windows" nie ma ich, znikają.

 

Poniżej dodaję filmik

 

http://youtu.be/m5vmdEPUKH4

 

Specyfikacja laptopa:
System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64bit
Procesor: Intel Core i5-480M 2.67 GHz
Pamięć RAM: 8192GB
Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 6550 - 1024 MB
Dysk twardy: 750gb

Proszę o pomoc w rozwiazaniu mojego problemu 

Youki
komentarz
komentarz

Profilaktycznie sprawdzałeś temperatury karty graficznej ? 

szefcu45
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdzałem, utrzymują się na poziomie 65-70 stopni, choć któregoś razu włączyłem HWMonitora właśnie żeby je sprawdzić i przed uszkodzeniem sterownika na plycie glownej, procku i grafice były na takim poziome, to po uszkodzeniu sterownika kolumna MAX pokazywała 90 stopni na procku i plycie glownej, a na grafice juz nie pamietam dokładnie


Właśnie znowu wywaliło BS'a. Zrobiłem zdjęcie, wrzucam ponizej.

71006642781414962962.jpg

Zazwyczaj powodem bluescreena był plik atimtag.sys, teraz widze, że to co innego

Youki
komentarz
komentarz

A czyściłeś z kurzu kiedykolwiek chłodzenie ?

szefcu45
komentarz
komentarz (edytowane)

Jedną z pierwszych czynności po pojawieniu się problemu BS'a było wyczyszczenie przeze mnie chłodzenia :)

Napiszę co juz zrobiłem i nie pomogło:

-format C i instalacja systemu od nowa

-deinstalacja sterowników i instalacja różnych ich wersji

-czyszczenie układu chłodzenia

Youki
komentarz
komentarz

Pasty termoprzewodzącej zapewne nie wymieniałeś ?

 

Karta może być uszkodzona jeśli nie przyjmuję sterowników. 

raazor90
komentarz
komentarz

Masz zainstalowanego deamon toolsa albo inny podobny program?

szefcu45
komentarz
komentarz

Mam Deamona, lecz robiłem ostatnio reinstall Windows'a i poki nie ma sterowników do karty, działa.

Próbowałem juz wszystkich opisanych w internecie sposobów radzenia sobie z atikmpag.sys, ale nie działają.

Wydaję mi się, że to po prostu wina czego innego. Najbardziej pomocne w znalezieniu przyczyny, jest zachowanie ekranu podczas ładowania ekranu z logiem PackardBell i dalszych. Jak widac na filmiku z pierwszym ekranem jest problem, z drugim juz nie, a potem zdarza sie albo blue screen albo jakies smugi na ekranie, jak śnieżenie w telewizorze tyle, że kolorowe.

Kiedy nie mam zainstalowanego sterownika, czyli karta nie jest wykrywana przez programy do mierzenia temperatury, wartości na płycie i procesorze utrzymują się na poziomie od 75 do nawet 98! Laptop byl niedawno w serwisie i cos tam naprawili niby z zasilaniem, ale własnie widac jaki jest tego efekt. Jakies pomysły?

raazor90
komentarz
komentarz

Zainstaluj sterowniki ale zanim to zrobisz usuń całkowicie deamon tools

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.