x-kom hosting

Płyta Startowa Windows 98

Sebek1234
utworzono
utworzono

Znalazłem płytę startową Windowsa 98 wypaliłem i nie wiem jak ja uruchomić zeby sformatować Dysk ???

dudeck
komentarz
komentarz

Wkładasz dyskietkę startową i z niej odpalasz instalację. Wpisujesz format "C:". Potem musisz znaleźć nazwę dysku cd-rom, żeby zainstalować windowsa. Np. G:\setup.exe i enter. Dalej normalna instalacja.

GoBi
komentarz
komentarz
nie wiem jak ja uruchomić zeby sformatować Dysk ???

Do sformatowania dysku wystarczy Ci byle jaka dyskietka bootująca :) potem wpisujesz w poleceniu bez wyjątku na jakim dysku

Format literka dysku: przykład: format c:

Dajesz enter, potwierdzasz wciskając t i enter. I formatuje...

Sebek1234
komentarz
komentarz

Słyszałem że można zamiast dyskietki włożyć płytę startową (Nie mogę włożyć dyskietki bo stacja dyskietek nie chodzi ) ??? Znalazłem obraz dyskietki na necie i wypaliłem na płytę ale system uruchamiał się normalnie ???

dudeck
komentarz
komentarz

A przestawiłeś w biosie, żeby czytało z płyty cd zamiast z hdd?? Znajdź coś takiego jak First Boot Device albo jakoś podobnie i zmień na CD-ROM.

Sebek1234
komentarz
komentarz

Próbowałem coś zmieniać ustawiałem CD-Rom,A,C ale tez nic nie dawało ???

M4tth3w
komentarz
komentarz

Sformatuj np. za pomocą linuxa, a potem zainstaluj winde :P

Sebek1234
komentarz
komentarz

A jak wgrać XP bo tez nie reaguje ???

M4tth3w
komentarz
komentarz

Co to znaczy, że nie reaguje..? ;)

Wsadź płytke z XP do napędu, wywal wszystkie partycje, stwórz nowe i zainstaluj winde.. ;) żadna filozofia.. ;)

dudeck
komentarz
komentarz

Wkładasz płytę Xp, zmieniasz w biosie, żeby czytało z płyty system (CD-ROM), po zapisaniu opcji w biosie komp się resetuje i podczas bootowania jest napisane "Kliknij przycisk w celu rozruchu..." klikasz cokolwiek i dalej jest łatwa instalacja. Formatujesz partycję, na której chcesz zainstalować system (format NTFS) i instalujesz na niej xpeka.

Sebek1234
komentarz
komentarz

Wiecie może jak można sprawdzić w windzie 98 jaki się ma procesor ??? (jak bym mógł to bym sam sprawdził ale nie mam jak i nie jestem pewien i poprostu chce mieć instrukcje żeby komuś wysłać)

dudeck
komentarz
komentarz

Najprościej: ściągnij program everest i masz wszystkie dane o kompie.

M4tth3w
komentarz
komentarz

Program CPU-Z :)

Sebek1234
komentarz
komentarz

A nie da sie bez tych programów tak jak w XP mój komputer i właściwości ???

dudeck
komentarz
komentarz

Podczas bootowania pojawia się informacja o procesorze :)

  • 3 tygodnie później...
Sebek1234
komentarz
komentarz

Teraz mam problem z zainstalowaniem Windowsa 98. Mam sformatowany dysk i gdy wkładam płytkę wyskakuje mi błąd i żebym włożył inny dysk :( Pomóżcie

yoho
komentarz
komentarz

stary aby z plytki ci czytalo to nie trzeba w biosie nic ustawiasz wkladasz i powinno ci sie pojawic Hard Disk i CD ROM

to wybierasz to 2

mam tego samego windowsa i uruchamiam z plytki

Sebek1234
komentarz
komentarz

Sam do tego szedłem ale dzięki za odp ;)

Teraz mam Kolejny problem z windows 98 otóż nie chce czytać mi filmów :( wyskakuje komunikat że nie mam kodeków a kodeki mam i używam ALLPlayera który chyba kodeków nie potrzebuje !?

vocativus
komentarz
komentarz

oczywiście że potrzebuje. Przez funkcję live update zainstaluj wszystko co bedzie chciał zainstalować.

kelloco2
komentarz
komentarz

Co do twojego pytania:

Wiecie może jak można sprawdzić w windzie 98 jaki się ma procesor ?
- spróbuj: Start>Uruchom i wpisz dxdiag - powinno zadziałać.

Co do kodeków to możesz ściągnąć "K-Lite Codec Pack".

Sebek1234
komentarz
komentarz

A możecie powiedzieć czemu przy wkładaniu płyty z windowsem xp wyskakuje mi taki błąd jak na zdjęciu i komp uruchamia się normalnie ???

DSC00004.JPG

post-6203-1203028707_thumb.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.