x-kom hosting

Laptop zacina się na grach

Queest
utworzono
utworzono

Witam !

Ma otóż taki problem, kiedy instaluje jakąś grę i odpalam to mi się zacina (to nie wina internetu).

Info na temat lapka:

System : Vista Home Basic

Producent : Acer

Model : Extensa 5220

Procesor : Intel(R) Celeron (R)CPU 560 @ 2.13GHz

Pamięć RAM : 1GB

Typ systemu : 32-bitowy system operacyjny

 

Według mnie to kwestia pamięci RAM (zbyt mała), ale fachowcem nie jestem :).

Co w tej sytuacji będzie najlepsze, żeby poprawić jakość w każdej grze (brak lagów i czasowego zacinania się).

 

quatium
komentarz
komentarz

Masz bardzo słaby sprzęt, po prostu. I jeszcze ta Vista na dobitke...

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Zależy jakie gry uruchamiasz. Jeśli to są nowsze tytuły to tak jak pisano powyżej sprzęt jest za słaby, a jeśli to są jakieś stare i bardzo mało wymagające np. Mario to wtedy trzeba myśleć co jest nie tak.

Gość
komentarz
komentarz

Co ty wymagasz od tego laptopa.

Vista i 1GB RAM w dodatku na Celeronie toż to nawet na internecie będzie się mocno dławić.

Wyjściem jest wymiana procesora [jeśli możliwa] i dołażenie RAM choć do 2GB.

Queest
komentarz
komentarz

Gry uruchamiam typu MMO na bazie klienta (metin2, rappelz itp)

Czy taka wymiana procka i dokupienia RAM'u będzie kosztowne i czy mogę sam sobie wymienić ?

 

A może kupienie nowego kompa to będzie korzystniejsze rozwiązanie ? ;p

Gość
komentarz
komentarz

Korzystniejsze będzie na pewno tylko jakim kosztem.

W tym laptopie to można dokupić 1GB RAM wymiana pewnie jest prosta,w procesor to już nie wiem czy warto się pchać.

Queest
komentarz
komentarz

skoro dokupić RAM można to czy taki procek nie wystarczy ? ;p wgram tylko zamiast Visty jakiś może windows 7 (Profesional?) i czy do gier nie będzie dobry ? :D

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Tak jak pisałem wcześniej, do nowych gier się nie nadaje, tylko do starych i bardzo mało wymagających np. Mario. Wgranie Windowsa 7 niewiele tu pomoże.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.