x-kom hosting

BSOD mocno grzejący się laptop

michal6700
utworzono
utworzono

Witam.

Piszę w sprawie laptopa siostry ( kilkuletni ASUS K52J win7, nie znam dokładniejszej specyfikacji ) który z okazji świąt musiał się zepsuć.

Otóż moja siostra grając w swoją gierkę jak zawsze mocno przegrzała laptopa (nie był nigdy otwierany i czyszczony) aż w końcu wyłączył się i po próbie uruchomienia pojawia się na ułamek sekundy Blue Screen na którego czychalem z lustrzanką by go uchwycić (wybaczcie za moje odbicie w lapku no ale nie myślałem wtedy o tym ;) )     [attachment=36385:BSOD.jpg]

Próbowałem uruchomić tryb awaryjny ale również wyskakuje BS.

Chciałbym jeszcze dodać że z tego co się dowiedziałem to laptop przez 2 lata działał zawsze na zasilaczu podłączonym do sieci bo bez podłączenia nie wykrywało baterii i komputer poprostu się wyłączał.

 

Co moje podejrzenia są słuszne i któraś część laptopa się poprostu spaliła? Czy jest to błąd związany z czymś innym?

 

 

Pozdrawiam

 

Youki
komentarz
komentarz

Witaj!

 

Bez plików dump za dużo nie podziałam, ale sam kod błędu powinien Cię naprowadzić na właściwy trop.

 

 

 

STOP 0x00000074: BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO
Usual causes:  System hive corruption, Missing registry keys/values, bad memory

 

 

Cause

The BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO bug check occurs if the SYSTEM hive is corrupt. However, this corruption is unlikely, because the boot loader, known as NT Loader (NTLDR) in versions of Windows prior to Vista, checks a hive for corruption when it loads the hive.

This bug check can also occur if some critical registry keys and values are missing. These keys and values might be missing if a user manually edited the registry.

Resolving the Problem

Try restarting the computer by selecting "last known good configuration" in the boot options.

If the restart does not fix the problem, the registry damage is too extensive. You must reinstall the OS or use the Emergency Repair Disk (ERD) that you previously created by using the Windows Backup tool.

 

 

Zacznij od ostatniej znanej konfiguracji, jeśli jesteś w stanie w ogóle wejść do BIOS'u. 

michal6700
komentarz
komentarz (edytowane)

Wywoływałem juz konsole gdzie mogłem odpalić m.in. tryb awaryjny i ostatnia znana konfigurację ale ani awaryjny ani ost. Znana konfiguracja nie działa.
Do BIOS'u wchodzi bez problemu, co dalej mogę tam zdziałać?

Mogę jakoś pliki DUMP z cmd odczytać??

Youki
komentarz
komentarz

Do BIOS'u wchodzi bez problemu, co dalej mogę tam zdziałać?

Akurat tutaj chodziło o ostatnią znaną, dobrą konfigurację.

 

Mogę jakoś pliki DUMP z cmd odczytać??

Z CMD bez programu dodatkowego to nie znam takich sztuczek, ale jakby Ci się udało jakoś zrzucić te pliki na inny nośnik, czy cokolwiek, byle by dało się je tylko udostępnić, abym mógł je pobrać 

michal6700
komentarz
komentarz

Gdybym tylko wiedział jak je zrzucić nie mogąc odpalić normalnie systemu to z wielką chęcią bym to zrobił, mogę jakoś spróbować przez CMD skopiować te pliki na pendrive'a tylko nie wiem w jakiej lokalizacji te pliki sie znajdują by wklepać to w konsoli i tutaj jest problem :)

Jeśli wiesz gdzie w win 7 moge znaleźć te pliki i jaka jest ścieżka do nich to byłbym wdzięczny gdybyś podzielił się tą informacją :)

 

Pozdrawiam

Youki
komentarz
komentarz

C:\\Windows\Minidump

michal6700
komentarz
komentarz

Skopiowałem pliki z folderu który napisałeś.

 

Wrzucam link zewnętrzny bo nie mogę tutaj dodać w załączniku :/

 

http://sendfile.pl/183115/Minidump.rar

 

 

Pozdrawiam :)

Youki
komentarz
komentarz

Uruchom memtesta86+ i sprawdz stabilność pamięci RAM.

michal6700
komentarz
komentarz

Błąd nie siedzi po stronie pamięci RAM

Wrzucam screena, tylko trochę krzywego...

[attachment=36473:memtest.jpg]

 

Jakieś sugestie co dalej??

Youki
komentarz
komentarz

Posiadasz płytę DVD z systemem w celu wykonania naprawy ? 

michal6700
komentarz
komentarz

Tak, mam płytke. Normalnie sformatować dysk C i zainstalować od nowa?

Youki
komentarz
komentarz

W sumie chodziło mi o naprawę z płyty, ale jak nie masz nic do stracenia to możesz zrobić format.

 

Przydałoby się także przeczyścić i wymienić pasty termoprzewodzące.

michal6700
komentarz
komentarz

Nie mam nic do stracenia a podejrzewam że i tak mocno zasyfiony jest cały dysk z systemem więc to tylko polepszy sprawę...

Skocze do sklepu, kupię pastę i zabiorę się za wymianę

 

Póki co dzięki za pomoc, dam znać jak będzie po instalacji systemu :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.