x-kom hosting

Ubuntu - Instalacja Windows XP

GorZiar
utworzono
utworzono

Cześć

 

Postanowiłem zainstalować Windows XP zamiast Ubuntu na laptopie Fujitsu Siemens Amilo Li3910.


Domyślne ustawieia z BIOS:

122_20141225_091924.jpg

 

Ustawiłem, że TSST corp CDDVDW... uruchamia sie jako pierwsze, czyli jest na pierwszej pozycji tej listy.

 

Przejdźmy dalej.

 

Włożyłem płytę z Windows XP, zresetowalem komputer i tutaj przedstawiam filmik co dzieje się dalej :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=H3JVLdqIUEY&feature=youtu.be

 

WIe ktoś o co chodzi i jak zrobić, aby Windows XP się normalne zainstalował?

 

Tutaj jeszcze dam błąd w przybliżeniu :)

 

545_20141225_092856.jpg

hixmen
komentarz
komentarz

Jak masz dysk sata. Zobacz w biosie jak ustawiony jest kontroler sata w jakim trybie. Jak sata jako sata to oryginalny XP nie ma sterów sata. I taki błąd możę się pojawiać na początku instalacji. Zostaje w tedy integracja sterów sata z instalką np. za pomocą programu nlite. Instrukcje są w necie i też na naszym forum w poradnikach. Ewentualnie jak jest opcja biosie dać kontroler sata w biosie w emulacji ide. To wtedy nie musisz integrować ale to zależy od Ciebie. Czy będziesz chciał żeby system  działał w trybie ide czy sata/ahci .

GorZiar
komentarz
komentarz

Jak to sprawdzić?

 

Tak wygląda cały BIOS:

 

549d37daaafa6.jpg

 

549d37d776fb9.jpg

 

549d37cdb8260.jpg

 

549d37c3a0c73.jpg

 

549d37b9e5262.jpg

 

549d37afd3ab4.jpg

hixmen
komentarz
komentarz

Zostaje z integrować sterownik sata z instalką za pomocą nlite. Poradniki znajdziesz w internecie i też na naszym forum w poradnikach. Tylko kwestia czy masz płytkę ze sterownikami. Nie wiem jak z dostępnośćią sterów na XP do Twojego laptopa.

MasterYoghourt
komentarz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.