x-kom hosting

POMOCY!

tajski6
utworzono
utworzono

Konfiguracja komputera:

proc: AMD Sempron 2800+ @ 2Ghz (podkręciłem na 2.4)

ram: 2x 512 DDR

płyta główna : MSI nie wiem dokladnie jaka ale starsza troche:)

karta graf: Radeon 9800 pro 128 MB

Chcialem sie nauczyc podkrecac komputer i na poczatku temp procesora wynosila 52ok stopnie C.

Najpierw zmienilem cos z procesorem. z 166Hz na 200 zmienilem i dalo mi to z 2Ghz na 2.4. Bylo dobrze ale zachcialo mi sie jeszcze cos przekombinowac i zmienilem na 204 chyba Hz opcje zmienilem na jakies Full performerce czy cos takiego i nastepnie przy mainboard podajze w biosie zmienilem pamiec z 256 na 512... zapisuje biosa uruchamia mi sie komp i to tyle... Jest czarny ekran nic sie nie wlącza. Ani windows ani jak biore DELETE to bios tez nie... Co sie stalo co mam zrobic?? Prosze o pomoc, przepraszam z bledy w pisowni...

Lewy12
komentarz
komentarz

Wyciągnij baterie z płyty głównej na pare minut lub zrestuj bios po przez zworke obok bateri .

tajski6
komentarz
komentarz

Jak to zrobie to co dalej.. to znaczy jak zresetuje bios? Aha jeszcze mnoznik na 10x ustawilem chyba... A jak wyglada bateria i jak sie to robi, to znaczy resetuje przez zworke?

Lewy12
komentarz
komentarz

Znajduje się na dole płyty głównej .

tajski6
komentarz
komentarz

Ale mam tam nacisnac, czy cos?? Jestem teraz u kolezanki bo u siebie nie moge teraz wejsc na interent:P Jak przyjde do domu to nie bede mogl sie zapytac dokladniej co mam zrobic. Moglbys dokladnie opisac jak sie resetuje bios?? trzeba potem jakies sterowniki instalowac czy cos??

Lewy12
komentarz
komentarz

Nie trzeba nic instalować ustawienia same sie przywrócą z bateria napewno sobie poradzisz.Po wyciągnieci jej musisz chwile poczekać i znowu ją włozyć i urochmić kompa.

tajski6
komentarz
komentarz

A która to jest ta bateria? Duża jest czy mała? I wyjecie jej zresetuje BIOS?

sellston
komentarz
komentarz

niewiesz jak wyglada bateria B)  ? jest tylko 1 więdz niepomylisz wyciągnij ją na 30 min i wlóż spowrotem i dalej sie baw w oc :)

edit. ta bateria to taka od zegarka średnica chyba 2 cm

tajski6
komentarz
komentarz

Dziękuje za pomoc :)Teraz już system się włącza ale jak tylko chce włączyć grę albo film to komputer sie restartuje... Co zrobiłem źle?

sellston
komentarz
komentarz

pewnie masz ustawione że jak temperatura dojdzie do 55 lub 60 C to komp sie resetyje

zmień to na 65

tajski6
komentarz
komentarz

Eeeee, a gdzie sie to zmienia?? bo jestem nieobeznany:) to znaczy jak sie ta opcja w biosie nazywa

sellston
komentarz
komentarz

niezabardzo wiem bo umnie tego niema (mam płyte wogółe nie do oc :( ) ale szukaj cos z alarm może Cpu temp alarm zmień to na 60C i ściągnij everest i zobacz jakie masz temperatury w spoczynku

a masz teraz podkręconego proca bo może chłodzenie niewyrabia

Izane
komentarz
komentarz

a Ja pierw bym Cię pouczył i zlał..... bawisz się w O/C a nie wiesz jak zresetować zasrany Bios...przecież to podstawa... nie chwytaj się za coś o czym nie masz w ogóle pojęcia...

przed zaczęciem zabawy w O/C przeczytaj jakieś podstawowe artykuły które zapoznają Cię trochę z światem O/C....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.